Domů » Bleskovky » Office ve Windows Phone 8.1 GDR1 umí (konečně) otevřít zaheslované dokumenty

Office ve Windows Phone 8.1 GDR1 umí (konečně) otevřít zaheslované dokumenty

Kancelářský balík Office pro systém Windows Phone zůstal od své první verze pro WP7 prakticky nezměněn, ačkoliv se spekuluje, že očekávaná verze „Gemini“ pro dotyková zařízení s Windows bude univerzální a přinese novou paletu funkcí i do mobilního dlaždicového systému od Microsoftu. Jedna na první pohled neviditelná novinka však přišla již s aktualizací WP8.1 GDR1 z programu Developer Preview.

    

Nově lze otvírat soubory Office (Word, Excel, PowerPoint), které jsou šifrované pomocí hesla. Namísto upozornění, že chráněný soubor nelze otevřít, se zobrazí výzva k zadání hesla. Doufejme, že Microsoft bude svůj kancelářský balík pro Windows Phone vylepšovat častěji a v budoucnu přidá více funkcí, známých z Office pro počítače.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Služby Microsoftu jsou paradoxně největší slabina systému jako celku. Jestli i u WP8 je stejný balík Office jako u WP7, tak potěš koště, ten mě ubíjel.

  • lerion (neregistrovaný)

   On je stejný jen částečně, spousta věcí pod pokličkou se zmněnila… A že jsou služby MS největší slabinou? Co třeba takové OneDrive? To je perfektní a fuknční.

  • Vždyť je to komik.

  • No upřímně musím říct, že vcelku nechápu proč v Office na WP8.1 Update 1 stále nelze změnit v excelku formát buňky (resp. její druh)… a už vůbec ne hromadně…

  • Petr (neregistrovaný)

   já nevím no, já všude četl jak je Office na mobilech extra produktivní, tak jsem to skusil taky, předtím jsem měl zkušenosti max s nějakým tím OpenOfficem. Pravda zkoušel jsem to na iOS ale je to děs běs, konkrétně excel, at mi nikdo nevykládá že mobilní systém je na práci. Max otevření dokumentu ve wordu, ale editace buněk je peklo.. prostě se to nedá, a je jedno jestli je to na Androidu, iOS nebo WP… mobil je prostě mobil.

   Jediné v čem vidím smysl je napojení na 365, s tím že když před uzávěrkou (čehokoliv) někdo mění ve firmě sdílené dokumenty, může se člověk na změnu ihned mrknout a vyjádřit se v ní i když ještě není u kompu a přitom ho tlačí čas…

  • Jakub Karásek

   Já používám mobilní Office pro editaci jednoduchých dokumentů, které ukládám na OneDrive; např. excelovské tabulky s vypočtenými finálními souřadnicemi kešek pro hru Geocaching. Když nějaké souřadnice spočítám v terénu, uložím je do Excelu na OneDrive a mám dokument neustále aktuální jak v telefonu, tak v PC, tak v tabletu. Stejně tak mám pochopitelně všude dostupné souřadnice vypočtené a uložené doma u PC

 2. atlas (neregistrovaný)

  Office ve windows phone 8.1 je velice dobrý ale mohl by Microsoft trošku zapracovat protože když udělá tě nějaké dokumenty na PC pak ho otevřete v mobilu pak je to úplně přecházené není jak to je na PC .

 3. Doufám, že takto brzy otevřeme i zaheslované sešity ve OneNote. Tam mi to chybí mnohem více.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).