Office pro iPad přijde v první polovině letošního roku (spekulace)

Tablety se systémem Windows rozhodně nejsou prodejními trháky, na tomto poli se mnohem více daří konkurenčním systémům Android a iOS. Microsoft ale není jenom tvůrce operačního systému, jeden z jeho hlavních zdrojů příjmu je kancelářský balík Office. V Redmondu by byli sami proti sobě, kdyby se nesnažili v tomto odvětví vydělat i na konkurenčních platformách, loni Microsoft vydal aplikace Office pro telefony a tablety s Androidem a také pro telefon Apple iPhone, letos bychom se měli dočkat i Office pro iPad.

   

Office pro iPad, který se vyvíjí pod kódovým označením „Miramar“, má podle zdrojů Mary Jo Foley přijít již v první polovině letošního roku. Na konci roku loňského údajně tehdejší generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer vyčlenil část zaměstnanců z Office týmu, aby se soustředila výhradně na verzi kancelářského balíku pro iPad. Údajné datum vydání je tak stanoveno na výrazně bližší dobu než se očekávalo, původně se spekulovalo o letošním podzimu a předcházet mu mělo vydání Microsoft Office „Gemini“ pro Modern UI prostředí ve Windows.

 

Prozatím však není jasné, jestli bude Office pro iPad distribuován jako zpoplatněná aplikace, podobně jako Office for Mac, nebo bude kráčet ve stopách verze pro iPhone a Android a bude dostupný zdarma předplatitelům online služby Office 365 s možností synchronizovat dokumenty mezi všemi zařízeními skrze datové úložiště OneDrive. Spíše se přikláníme k druhé variantě. Jasno by mělo být už před začátkem letošních letních prázdnin.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *