Od představení iPhone 6 nás dělí pouhý měsíc: Jaké novinky můžeme očekávat?

Podle posledních zpráv se představení nového iPhone 6 uskuteční přesně za měsíc a jeden den. Obeznámené zdroje serveru VentureBeat tvrdí, že v tento den budou představeny obě verze, jak model s 4,7“ displejem, tak 5,5“ tabletofon. Lišit se má datum prodeje, menší iPhone má být dostupný takřka okamžitě, na větší verzi si zájemci budou muset měsíc počkat.

  
Render, jak by mohl budoucí iPhone 6 vypadat

Oba modely mají nabídnout displej chráněný odolným sklem od GT Advanced Technologies, které sice nemá dosahovat tvrdosti syntetického safíru, ale i tak má být výrazně odolnější než Gorilla Glass poslední generace. Nový bude i čip v útrobách nových iPhonů; dvoujádro A7 s taktem 1,3 GHz nahradí čip A8 z dílen TSMC, který bude taktovaný na 2 GHz. Wi-Fi 802.11ac bude obsluhovat čip od Broadcomu (ačkoliv Apple údajně vyvíjí svůj vlastní Wi-Fi čip), modem bude tvořit poslední verze čipu MDM9x35 od Qualcommu. Přijít má s podporou LTE Cat. 6 s teoretickou propustností dat až 300 megabitů za sekundu.

 
Čtěte: Displej nového iPhone 6 poškrábe smirkový papír 

Bezdrátovou konektivitu má zastupovat i NFC čip pro rychlejší párování příslušenství a konečně také pro mobilní platby. Transakce mají být chráněny NXP čipem pro šifrování a dešifrování datových paketů. Vylepšení se má dočkat i čtečka otisků prstů TouchID, především se má díky její vyšší přesnosti snížit počet neúspěšných sejmutí. Apple si údajně také hraje s technologií, která gestem synchronizuje sluchátka Beats s mikrofonem připojených do Lightning konektoru.

  

Zdali se výše zmíněné spekulace potvrdí, si budeme muset počkat na oficiální představení. Magické datum je údajně stanoveno na 9. září letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku