Domů » Bleskovky » Obstojí v tvrdé konkurenci? HTC představilo svůj první 5G telefon HTC U20

Obstojí v tvrdé konkurenci? HTC představilo svůj první 5G telefon HTC U20

Společnost HTC uvedla na scénu svůj první 5G telefon HTC U20, jímž chce dokázat, že ve světě smartphonů ještě neřekla poslední slovo. Kromě toho odhalila ještě smartphone HTC Desire 20 Pro s nižší cenovkou, ale bez podpory 5G sítě.

HTC U20 Desire 20 Pro

HTC U20: vyšší střední třída za vyšší cenu

Jak se očekávalo, HTC U20 nepohání špičkový čipset, ale „jen“ čip vyšší střední třídy Snapdragon 765G, což ovšem vzhledem k ceně může být pro někoho zklamáním. Zklamáním může být i displej, který má sice velkou úhlopříčku 6,8 palců a i pro vlajkové lodě standardní rozlišení FHD+, je však typu LCD a nikoli AMOLED, což znamená, že čtečka otisků prstů nemohla být zabudována do obrazovky (své místo si našla na zadní straně). Displej má také poměrně tenké rámečky a v levé části průstřel.

Telefon dále disponuje 8 GB operační paměti, 256 GB vnitřní paměti (rozšiřitelné až na 2 TB), čtyřmi zadními fotoaparáty s rozlišením 48, 8, 2 a 2 MPx (druhý má širokoúhlý objektiv, třetí slouží jako makro kamera a poslední plní roli snímače hloubky ostrosti), čipem NFC a baterií s kapacitou 5000 mAh.

Novinka bude stát 18 990 tchajwanských dolarů (v přepočtu zhruba 15 tisíc korun) a do prodeje se má dostat v červenci. V tuto chvíli není jasné, jestli HTC počítá s jejím uvedením na globální trhy.

HTC Desire 20 Pro: klasická střední třída

Pokud jde o HTC Desire 20 Pro, ten výrobce vybavil čipem střední třídy Snapdragon 665, stejným displejem, jen s menší úhlopříčkou 6,5 palců, 6 GB operační paměti a 128 GB vnitřní paměti. Prakticky všechny další parametry jsou stejné jako u HTC U20 (jediným rozdílem je rozlišení přední kamerky – u Desire 20 Pro je to 25 MPx, u sourozence 32 MPx).

Telefon se bude prodávat za 8 990 tchajwanských dolarů (v přepočtu zhruba za 7 tisíc korun), a to od 18. června. Jako v případě HTC U20 výrobce neuvedl, jestli se druhá novinka podívá za hranice.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

2 komentářů

  1. Hmm,
    čip Snapdragon 765G, LCD displej, širokoúhlý objektiv 8 MPx, makro objektiv 2 MPx a to za cca 15000Kč. Nevím, jestli s tímhle HTC udělá díru do světa.

  2. Nezajimavy telefon od absolutne nerelevantni znacky a opet za vysokou cenu. Koukam ze HTC se uz asi 5tym rokem porad nepoucilo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).