Domů » Bleskovky » O2 Videotéka: Telefonica spustila placenou online video půjčovnu

O2 Videotéka: Telefonica spustila placenou online video půjčovnu

Není to tak dlouho, kdy jsme vás informovali o spuštění nové české videoslužby ivio a máme zde dalšího konkurenta. Operátor O2 totiž na webu o2tv.cz spustil videopůjčovnu nazvanou O2 Videotéka. Zatímco ivio poskytuje vybrané filmy zdarma, u Videotéky je vše zpoplatněno. David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností, k cenám uvedl: „Ceny za snímky jsou určitě příjemné. Starší filmy začínají na 30 Kč, poslední novinky jsou pak za 55 Kč na 48 hodin. A to vše v pohodlí domova a ve vysoké kvalitě. Ve srovnání s cenou rodinné vstupenky do kina je to určitě dobrá nabídka.“

 

Zvolený film je k dispozici 48 hodin od zakoupení a vidět ho lze i několikrát za sebou – počet zhlédnutí totiž není omezen. Webové rozhraní je přehledné, dá se v něm pohodlně listovat nebo vyhledávat jako v katalogu. Seznam všech filmů doplňují ilustrační obrázky a videoukázky. „Diváky nechceme ochudit ani o žhavé filmové novinky. Budeme proto databázi filmů neustále rozšiřovat. V průběhu každého měsíce tak přibyde přibližně 30 nových titulů,“ dodal David Duroň. O2 Videotéka nabídne nejen české filmy, ale i snímky z produkce hlavních hollywoodských studií.

  

Lidé si také budou moci vybrat, kde a jak se na filmy podívají. Mohou je sledovat online z počítače, notebooku nebo chytré televize Samsung připojené na internet. Do budoucna se plánuje rozšíření O2 Videotéky také na tablety i chytré telefony. Pokud se najdou takoví jedinci, které ani lákavý trailer nepřesvědčí o kvalitě snímku, mohou se spolehnut na hodnocení ČSFD.cz, jehož se stalo O2 oficiálním partnerem.

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

2 komentářů

  1. na mobilnich zarizenich nepouzitelne protoze se film zapocitava do fup a pokud neni k dispozici wifi je vymalovano

    • Pokud mate SIMku od O2, tak by se Vam FUP za O2TV do dat pocitat nemel – pokud se pocita, tak kontaktujte operatora.

      Chlubili se tim, ze jediny poplatek je za pouzivani sluzby a FUP se na O2TV nevztahuje, tak snad to nezmenili…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).