Domů » Bleskovky » O2 pokryje 5G signálem více než polovinu stanic pražského metra

O2 pokryje 5G signálem více než polovinu stanic pražského metra

Operátor O2 pokračuje s dalším rozšiřováním signálu 5G. Po Praze 2, Praze 6 a Kolínu se nyní dočkají také cestující pražského metra. Do konce letošního roku totiž pokryje 35 stanic a navazujících tunelů.

Pokrývání zahájí v nejbližších dnech ve stanici Muzeum na trase C, následovat budou další stanice a přilehlé tunely. Zákazníci O2 se tak budou moci nově i v pražském metru připojit s 5G telefonem k nejmodernější mobilní síti současnosti.

O2 5G metro
Plánované pokrytí signálem 5G v pražském metru

5G bude do konce prosince 2020 k dispozici na trase C v úseku Háje – Nádraží Holešovice, na trase B v úseku Českomoravská – Radlická a stanice Nové Butovice a dále na trase A v úseku Náměstí Míru – Dejvická. Pokrývání metra 5G signálem bude pokračovat v roce 2021.

Aby mohli zákazníci vyzkoušet všechny výhody spojené s 5G, je třeba si pořídit telefon, který tuto síť podporuje. „Poptávka po nových 5G telefonech značně roste, v tuto chvíli nejrychlejší 5G síť podporuje každý desátý telefon zakoupený u O2,“ říká Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení. “ Očekáváme, že počet aktivních 5G telefonů v naší síti ještě výrazně vzroste po Vánocích, kdy nové zařízení spousta zákazníků najde pod stromečkem,“ dodává Dostál.

Portfolio 5G se nejvíce rozrůstá u zařízení s operačním systémem Android. Za poslední 3 měsíce se počet dostupných modelů zdvojnásobil a jejich prodeje vzrostly o 560 %. Operátor nyní testuje i další modely, které brzy zařadí do nabídky.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. 5G na hájích chytám s Xperii 1 II už nějaký pátek. A to ani nemám o2, ale Vodafone. Předpokládám, že operátoři pokrývají metro společně.

    • Osazení 5G technologií není společné, zařízení pro 5G Vodafone opravdu nainstaloval dříve než ostatní, zdroj např. [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).