Domů » Bleskovky » O krok blíže ke klasickým počítačům: plnohodnotný Adobe Photoshop přichází na iPad

O krok blíže ke klasickým počítačům: plnohodnotný Adobe Photoshop přichází na iPad

Apple dlouhodobě odmítá slučování platforem macOS a iOS. Zatímco první z nich je striktně počítačová, druhá je zase čistě mobilní. Avšak s tablety iPad Pro iOS pomalu začíná počítačům fušovat do řemesla.

Plnohodnotný Photoshop na iPadu

O další krůček blíže k počítačům jej posune společnost Adobe, která během příštího roku přinese na iPady plnohodnotný balík Adobe Premiere CC včetně populárního Photoshopu. Adobe tento krok oznámila na své konferenci Adobe Max, která se koná v těchto dnech v Los Angeles.

Discover Adobe Photoshop on the iPad

Photoshop pro tablety iPad bude umět vše, co byste od něj očekávali, chybět nebude podpora PSD souborů, obrazových vrstev a všech populárních nástrojů umístěných ve shodné liště. Díky cloudové synchronizaci bude možné začít práci na tabletu a dokončit ji na počítači (nebo naopak), tablety pochopitelně budou moci těžit z podpory stylusu Apple Pencil.

Kromě Photoshopu také na iPady míří nová aplikace Project Gemini k urychlení pracovních postupů při kreslení. Aplikace bude kombinovat vektorové a rastrové kreslení, umožní umělcům používat oblíbené štětce z Photoshopu, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments