Domů » Bleskovky » NVidia představila Shield Tablet K1: Hardware zůstává prakticky nezměněn, cena se snížila

NVidia představila Shield Tablet K1: Hardware zůstává prakticky nezměněn, cena se snížila

Společnost NVidia představila (staro)nový herní tablet Shield Tablet s přízviskem K1. Oproti původnímu modelu došlo v oblasti hardwaru k minimu změn, na první pohled si všimne rozdílu snad jen vaše peněženka, novinka totiž stojí pouze 199 EUR, což je asi 5 400 korun bez DPH.

  

Za tyto peníze stále získáte slušně vybavený tablet s 8palcovým IPS displejem o rozlišení 1 920 × 1 200 pixelů, který pohání čtyřjádrový procesor NVidia Tegra K1 za pomoci grafického čipu Kepler 1 SMX a 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště o kapacitě 16 GB lze navýšit o prostor na paměťové kartě, snímky lze pořizovat dvojicí fotoaparátů o shodném rozlišení 5 megapixelů. Oproti předchozí verzi tablet přišel o zdířku pro stylus (který je však možné zakoupit jako volitelné příslušenství za 20 dolarů), a také nebude k dostání s 32GB vnitřní pamětí či podporou sítí LTE.

   

Ochuzené je také základní balení, ve kterém dokonce chybí nabíječka, díky microUSB portu však můžete použít jakoukoliv jinou. Změny se také odehrály v softwaru, operačním systémem je stále Android 5.1 Lollipop, jeho součástí je však mnohem méně doplňkového softwaru, který lze ve většině případů doinstalovat z obchodu aplikací. Ještě před Vánoci by měla přijít aktualizace na Android 6.0 Marshmallow, kterého se dočká i původní model, zřejmě však později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Cleric (neregistrovaný)

  Bez stylusu, bez nabíječky……….sice dobrá cena, ale i tak …..nabíječku bych ještě pochopil, ale stylusu je škoda.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Cena se více či méně zásadně nezměnila. 16GB verze bez LTE šla sehnat za podobnou cenu.

 3. uni (neregistrovaný)

  Tak snad ponechají v nabídce i původní model (32GB, stylus, LTE), tohle přeci jen u má dost odlišnou konfiguraci.

  Tady jakožto u herního tabletu bych klidně bral OLED displej, barvičky k hrám patří, zvláště u mobilních her se na nějaké realističko nehraje.

 4. Pavel (neregistrovaný)

  Nevidím důvod proč se snaží tento tablet omladit, na trhu je již mnoho tabletů vhodnějších na hraní a to především díky výkonějším procesorům a grafikam…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tak napsal jste to tak proč nepodorují konkurenci… … to nemyslíte vážně , co jim za to dají ?

   Jim jde hlavně o technologi GeForce NOW nebo nVidia Grid , nikoliv nesponzorované, nedejbože offline hry konkurence.

 5. Pelcik (neregistrovaný)

  Podle mě jsou to ty vrácené tablety s vadnou baterkou. Dali jim novej kryt, novou baterku a přeflashovali je. To vysvětluje i to, že si lidi nechali nabíječky a stylusy a proto tam nejsou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *