Domů » Bleskovky » NVidia představila Shield Tablet K1: Hardware zůstává prakticky nezměněn, cena se snížila

NVidia představila Shield Tablet K1: Hardware zůstává prakticky nezměněn, cena se snížila

Společnost NVidia představila (staro)nový herní tablet Shield Tablet s přízviskem K1. Oproti původnímu modelu došlo v oblasti hardwaru k minimu změn, na první pohled si všimne rozdílu snad jen vaše peněženka, novinka totiž stojí pouze 199 EUR, což je asi 5 400 korun bez DPH.

  

Za tyto peníze stále získáte slušně vybavený tablet s 8palcovým IPS displejem o rozlišení 1 920 × 1 200 pixelů, který pohání čtyřjádrový procesor NVidia Tegra K1 za pomoci grafického čipu Kepler 1 SMX a 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště o kapacitě 16 GB lze navýšit o prostor na paměťové kartě, snímky lze pořizovat dvojicí fotoaparátů o shodném rozlišení 5 megapixelů. Oproti předchozí verzi tablet přišel o zdířku pro stylus (který je však možné zakoupit jako volitelné příslušenství za 20 dolarů), a také nebude k dostání s 32GB vnitřní pamětí či podporou sítí LTE.

   

Ochuzené je také základní balení, ve kterém dokonce chybí nabíječka, díky microUSB portu však můžete použít jakoukoliv jinou. Změny se také odehrály v softwaru, operačním systémem je stále Android 5.1 Lollipop, jeho součástí je však mnohem méně doplňkového softwaru, který lze ve většině případů doinstalovat z obchodu aplikací. Ještě před Vánoci by měla přijít aktualizace na Android 6.0 Marshmallow, kterého se dočká i původní model, zřejmě však později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments