TOPlist

Nubia Z50 Ultra je ďábelská stylovka. Vpředu má neviditelnou kameru, na zádech Van Gogha

Nubia Z50 Ultra 1
  • Nubia Z50 Ultra má tvar ostře řezaného kvádru
  • Přední část patří celá displeji, na zadní můžete mít obraz od Van Gogha
  • K dokonalosti chybí voděodolnost a bezdrátové nabíjení

Značka Nubia loni v prosinci představila smartphone Nubia Z50, což byl jeden z prvních telefonů poháněných současným vlajkovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Toto zařízení nabídlo špičkovou výbavu i prémiový design. Čínský výrobce se ale rozhodl posunout hranice ještě o kousek dál a připravil nekompromisně vybavený smartphone Nubia Z50 Ultra.

Nubia Z50 Ultra

Co se designu týče, liší se Nubia Z50 Ultra od základního modelu prakticky ve všem. Zakřivený displej vystřídal plochý panel a zaoblené boky byly nahrazené rovným kovovým rámem. Celý telefon tak působí jako ostře řezaný kvádr s mírně zaoblenými rohy.

Čelní plocha patří celá displeji. Rámečky obepínající displej jsou příjemně tenké a symetrické, kromě toho celistvost panelu nenarušuje žádný otvor pro selfie kamerku – výrobce ji stejně jako u minulých generací posadil přímo pod samotný zobrazovač. Jedná se již o 4. generaci této technologie, která má přinést výrazné zlepšení kvality snímků. Řešení je postavené na 16Mpx snímači a speciálním čipu UDC Pro+, který je využíván pro řízení napájení individuálních pixelů obrazovky.

Nubia Z50 Ultra 2

Ta je tvořena 6,8″ AMOLED panelem s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz (pro dotyk 960 Hz). Zobrazovač pokrývá kompletní barevné spektrum DCI-P3 a jeho maximální jas činí 1 500 nitů. Součástí displeje je i optická čtečka otisků prstů. U všech variant je zajímavým designovým ozvláštněním červené tlačítko zamykání, které na pravé straně doplňuje jednak tlačítka pro změnu hlasitosti, a také poměrně raritní mechanický posuvník profilů.

Záda telefonu jsou skleněná, přičemž výrobce se pyšní použitím speciální fotolitografické textury, která má evokovat tahy slavných olejomaleb. To je nejlépe vidět na modré variantě telefonu, která vypadá jako výřez z obrazu Hvězdná noc od Van Gogha. Pro konzervativnější uživatele pak Nubia nabídne klasičtější záda v šedé nebo černé barvě.

Nubia Z50 Ultra 3

Horní část zad obsahuje následující fotoaparáty:

  • 64Mpx hlavní s optickou stabilizací, světelností f/1.6 a ohniskovou vzdáleností 35 mm
  • 50Mpx širokoúhlý s úhlem záběru 116°, světelností f/2.2 a ohniskovou vzdáleností 14 mm
  • 64Mpx periskopická s ohniskovou vzdáleností 85 mm

Mozkem telefonu je vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který může být spárován až s 16 GB RAM a 1TB úložištěm. Čtečka paměťových karet přítomná není, do telefonu lze vsunout pouze dvojici nanoSIM karet. Podporovány jsou bezdrátové standardy 5G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2 a NFC, o „kabelové“ spojení se světem se stará port USB-C. Ten slouží k dobíjení 5000mAh baterie, maximem je 80 wattů. Bezdrátové nabíjení bohužel podporované není. Operačním systémem je Android 13 zahalený do nadstavby MyOS 13.

Cena a dostupnost

Nubia Z50 Ultra půjde do prodeje v Číně 14. března, ceny jednotlivých paměťových variant jsou následující:

  • 8/256 GB za 3999 CNY (asi 15 600 korun s DPH)
  • 12/256 GB za 4 299 CNY (asi 16 700 korun s DPH)
  • 12/512 GB za 4 699 CNY (asi 18 300 korun s DPH)
  • 16 GB/1 TB za 4 999 CNY (asi 19 500 korun s DPH)

Modrá varianta Starry Sky bude dostupná pouze v konfiguraci 12/512 GB za 4 999 CNY (asi 19 500 korun s DPH). O dostupnosti na našem trhu nemáme žádné informace.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku