Domů » Bleskovky » Nubia Z11 míří na český trh: Žádné postranní rámečky a fotky údajně jako ze zrcadlovky

Nubia Z11 míří na český trh: Žádné postranní rámečky a fotky údajně jako ze zrcadlovky

Společnost ZTE oznámila celosvětovou dostupnost smartphonu Nubia Z11, který byl představen na konci letošního června. Jedná se o vlajkový model, který má nejen skvělou výbavu, ale také atraktivní vzhled. Na něm se podepisuje zejména absence postranních rámečků, díky čemuž patří 81 procent čelní plochy rozměrnému 5,5″ displeji s Full HD rozlišením a po stranách zaobleným krycím sklem.

Nubia Z11 a

Nad displejem se dále nachází 8Mpx čelní kamerka, hlavní fotoaparát zasazený do kovových zad má působivější parametry – poměrně velký 1/2.8″ senzor s rozlišením 16 Mpx, optika se světelnosti f/2.0, kombinovaná optická a elektronická stabilizace, která umožňuje až 72 sekund dlouhou expozici. Výrobce tvrdí, že telefon pořizuje snímky v kvalitě digitálních zrcadlovek, což je ale zjevně pouze marketingové heslo, které bude od pravdy na hony vzdálené.

s.aolcdn

Uvnitř Nubie Z11 najdeme to nejlepší, co se dnes dá sehnat – Snapdragon 820, 4/6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Bezdrátovou konektivitu zastupuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), Bluetooth 4.1, NFC a LTE s podporou VoLTE. Pokud upřednostňujete drátové spojení, nabídne Nubia Z11 3,5mm jack na sluchátka a oboustranný USB-C konektor pro přenos dat a nabíjení 3 000mAh akumulátoru s podporou rychlého nabíjení Quick Charge 3.0. Nubii Z11 pohání operační systém Android 6.0 zahalený do kabátku nubia UI 4.0.

nubia-z11

Nubia Z11 bude prodávána v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je zastoupena i Česká republika. Oficiální českou cenu prozatím neznáme, oficiální evropská cena za stříbrný model se 4 GB RAM je 500 EUR (asi 13 500 korun), černo-zlatá varianta s 6 GB RAM přijde na 600 EUR (16 300 korun). Obě verze mají být dostupné již tento měsíc.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.