Domů » Bleskovky » Nubia 5S Mini představena: Střední třída zaměřená na fotografování za málo peněz

Nubia 5S Mini představena: Střední třída zaměřená na fotografování za málo peněz

ZTE představilo zařízení, o němž tvrdí, že se jedná o nejdostupnější smartphone se čtyřjádrovým procesorem a dvojicí fotoaparátů s rozlišením 13 respektive 5 megapixelů. S cenou 280 USD (necelých 6 000 Kč bez DPH) se tomuto prohlášení dá věřit, ovšem nejen procesor a fotoaparát dělá smartphone smartphonem; jak je na tom Nubia S5 Mini s ostatními parametry?

  

Velikost zařízení napoví úhlopříčka displeje, která činí 4,7 palce, jeho rozlišení je 720 x 1280 pixelů. Pod kapotou tepe procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz pro každé ze čtyř jader, grafický výkon obstarává čip Adreno 305. Operační paměť má na střední třídu nadstandardní 2 GB, 16GB vnitřní úložiště také neurazí, navíc je možné jej rozšířit paměťovou microSD kartou.

    

Nubia 5S Mini má být především smartphonem na fotografování, k tomu poslouží 13Mpx snímač s BSI senzorem, přisvětlovací diodou a aplikací, která má ovládací prvky rozmístěné podobně jako digitální zrcadlovka a disponuje třemi fotografickými režimy – Fun, Auto a Pro. Jaké výsledky bude tato kombinace hardwaru a softwaru pořizovat, si budeme muset počkat na první reálné testy. Zkrátka nepřijdou ani milovníci selfies, přední snímač nabídne nadstandardní rozlišení 5 Mpx.

  

Wi-Fi a Bluetooth jsou dnes již samozřejmostí, potěší rovněž podpora sítí LTE, z konektivity tak chybí snad jen NFC čip. Při životě telefon udržuje baterie s kapacitou 2 000 mAh, celek je zabalen do těla s příjemnou tloušťkou 7,6 mm. Škoda jen, že použitým systémem je již postarší Android ve verzi 4.3 Jelly Bean. Telefon bude dostupný již příští týden na Amazonu, o dostupnosti v našich končinách nemáme prozatím žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. skoda jedne veci, kdyz uz tedy vyzdvihuji fotoaparat, proc nepridali hardwarovou spoust fotaku?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).