Domů » Bleskovky » NuAns NEO na KickStarteru: O dvoubarevnou alternativu k Lumiím není zájem

NuAns NEO na KickStarteru: O dvoubarevnou alternativu k Lumiím není zájem

Společnost NuAns loni v listopadu představila smartphone NEO, který pohání systém Windows 10 Mobile a podporuje počítačový režim Continuum. Nejprve měla být tato designově zajímavá alternativa k Lumiím prodávaná pouze v domácím Japonsku, avšak nakonec si našla cestu i na globální trh. Její výrobce ji vystavil na server pro kolektivní financování KickStarter, avšak zatím se zdá, že cílová částka 725 tisíc dolarů (asi 17,7 milionů korun) je v nedohlednu.

Continuum ve Windows 10 Mobile zvládne i Snapdragon 617, důkazem je japonský krasavec NuAns Neo

V době psaní článku si telefon „předobjednalo“ asi 400 lidí, přestože kampaň již několik dní běží; cíl je splněn pouze z 15 procent. Do konce kampaně sice zbývá ještě 33 dní, většinou však bývá největší zájem v prvních dnech a poté opadá. Jaké jsou příčiny nezájmu přispěvatelů?

NuAns NEO má sice neotřelý vzhled, který tvoří dvojice krytů z různých materiálů a barev, toto řešení má však na svědomí vysokou tloušťku 11,3 mm. Kromě toho ani výbava není nijak nadstandardní – čipset Snapdragon 617, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní úložiště a pětipalcový HD displej. Čeští zákazníci Vodafonu navíc musí v případě zájmu počítat s nepodporou LTE na frekvenci 900 Mhz.

NuAns NEO si můžete přizpůsobit podle vlastních potřeb

Výbava tedy spadá do střední třídy, čemuž odpovídá i cena 250 USD (s daní asi 7 400 korun). To za telefon s podporou režimu Continuum není úplně špatná nabídka, avšak nejistá budoucnost systému Windows 10 Mobile, neznámá značka a klesající ceny vlajkových Lumií se zřejmě stanou stopkou tomuto smartphonu na globální trh.

nuans

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments