Domů » Bleskovky » Nový systém „lajkování“ míří z Facebooku do Messengeru: dojde i na palec dolů

Nový systém „lajkování“ míří z Facebooku do Messengeru: dojde i na palec dolů

Facebook na začátku loňského roku omladil svoji paletu výrazových emotikon, kdy bylo tlačítko „to se mi líbí“ obohaceno o dalších pět sourozenců (více informací). Podobný systém obrázkových reakcí nyní Facebook testuje i ve svém multiplatformním kecálkovi Messenger.

messenger-reactions

Reakce se mají shodovat s těmi na Facebooku, na rozdíl od něj bychom se měli dočkat i dlouze omílaného tlačítka „to se mi nelíbí“. Facebook jej loni nepoužil, protože by vysoká míra nasbíraných palců dolů mohla působit jako virtuální šikana jedince, v chatu dvou a více lidí však k žádnému sbírání „dislajků“ nepůjde a virtuální palec dolů má spíše nahradit zápor.

facebook-messenger-reactions

Facebook zatím novinku testuje na úzkém okruhu uživatelů a sbírá reakce. V případě kladného přijetí se mohou nové výrazové emotikony těšit na globální expanzi napříč všemi platformami.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Může mi někdo vysvětlit proč Facebook dělá z kecálka Messengeru druhý zjednodušený Facebook a proč vlastně má a dělá i další zjednodušený Facebook z dalšího kecálka WhatsApp?

 2. Marek Studnicka

  Jediné rozumné vysvětlení mne napadá,že pokud chci pokecat s kámošema a lidmi blízkými,vlezu rovnou na Messenger a nemusím otvírat celej Face-zde je to rychlejší a přehlednější-si aspon myslím-no

  • Bejvávalo, z klasického IM je nyní přeplácaná kravina.

   • Přesně – neskutečně mě sere jejich integrace fotoaparátu – ty sdílené dny – ty přehledy kdo je on-line, kdo je oblíbenej a další kraviny.
    O nic z toho nestojím chci jednoduchého klienta kde mohu psát text a poslat obrázky odkazy z netu a to je vše. S lidmi co mají iPhone používám iMessage – sice je tam taky plno kravin ale aspoň neotravuji na povrchu.
    Psát sms pro mne není problém když mám flat, ale lidi pak stejně odpovídají přes Messenger.

 3. OMG
  Co oni nevymysli..

 4. kde jsou ty doby jednoducheho QiPu…

 5. Ešte že funguje aj Messenger Lite…

 6. Co vyšel instagram mi přijde samotný FB prakticky k ničemu. Pokud by messenger uměl tvorbu skupin a vytváření událostí, tak bych ho bral raději, než zbytečný FB, který je zahlcený reklamamy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).