Nový systém „lajkování“ míří z Facebooku do Messengeru: dojde i na palec dolů

Facebook na začátku loňského roku omladil svoji paletu výrazových emotikon, kdy bylo tlačítko „to se mi líbí“ obohaceno o dalších pět sourozenců (více informací). Podobný systém obrázkových reakcí nyní Facebook testuje i ve svém multiplatformním kecálkovi Messenger.

Reakce se mají shodovat s těmi na Facebooku, na rozdíl od něj bychom se měli dočkat i dlouze omílaného tlačítka „to se mi nelíbí“. Facebook jej loni nepoužil, protože by vysoká míra nasbíraných palců dolů mohla působit jako virtuální šikana jedince, v chatu dvou a více lidí však k žádnému sbírání „dislajků“ nepůjde a virtuální palec dolů má spíše nahradit zápor.

facebook-messenger-reactions

Facebook zatím novinku testuje na úzkém okruhu uživatelů a sbírá reakce. V případě kladného přijetí se mohou nové výrazové emotikony těšit na globální expanzi napříč všemi platformami.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku