Domů » Bleskovky » Nový programovací jazyk pro Android? Google údajně zvažuje nasazení Swiftu od Apple

Nový programovací jazyk pro Android? Google údajně zvažuje nasazení Swiftu od Apple

Apple v roce 2014 představil světu vlastní programovací jazyk Swift, který má postupně nahrazovat starší Objective-C. Apple navíc loni uvolnil Swift jako open source s tím, že v následujících dvaceti letech má být jedním z hlavních programovacích jazyků a má se stát klíčovou komponentou při vytváření mobilních a desktopových aplikací. Swift je mezi vývojáři populární, a zdá se, že zaujal i samotný Google.

swift

Jeho zástupci podle serveru The Next Web diskutovali v Londýně s vývojáři aplikací Facebook a Uber o tom, že by se Swift mohl stát hlavním programovacím jazykem pro Android. To by však vyžadovalo ze strany Google vytvoření nového běhového prostředí, aktualizaci knihoven, přidání nových API apod. Nemožné to ale není, například vývojář Romian Goyet již dokázal kód Swiftu na Androidu spustit.  Pokud by se Googlu podařilo veškeré potřebné náležitosti do Androidu implementovat, mohl by se Swift stát v budoucnu náhradou Javy, ačkoliv tato budoucnost by zřejmě byla velmi vzdálená.

1_0_Banner-520x260

Ve hře jsou navíc údajně další hráči, Google prý pokukuje i po jazyku Kotlin, který již nyní spolupracuje s Android Studiem a funguje všude, kde funguje Java, avšak jeho vývoj neběží tak dychtivě, jako v případě Swiftu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments