Nový náramek od Lenova umí kromě fitness funkcí odemknout počítač

Čínské Lenovo představilo novou nositelnou elektroniku – chytrý náramek s označením SW-B100. Toto příslušenství dokáže obsloužit většinu běžných fitness funkcí, zobrazovat notifikace na příchozí a zmeškané události z připojeného smartphonu a do toho je možné tímto náramkem odemykat počítač bez zadávání hesla.

   

Z fitness funkcí dokáže SW-B100 plnit funkci krokoměru, měřiče srdečního tepu, kalkulačku spálených kalorií nebo měřit ušlou/ujetou vzdálenost. Kromě toho monitoruje vaši spánkovou aktivitu a veškeré výsledky pak exportuje do grafů v aplikaci pro chytrý telefon. Z něj naopak dokáže brát informace o hovorech, SMS nebo upomínkách v kalendáři. Ocitne-li se náramek v blízkosti počítače, dokáže jej odemknout, aniž by uživatel musel zadat heslo. Jak je tato funkce technicky řešena však Lenovo na svých stránkách neuvádí.

   

Náramek SW-B100 lze spárovat se zařízeními s operačním systémem Windows (8 a vyšší), Android (4.3 a vyšší) nebo iOS (7.1 a vyšší). Dřívější spekulace hovořili i o podpoře systému Windows Phone, výrobce však o této schopnosti mlčí. Stejně tak neuvádí výdrž na baterii, cenu nebo dostupnost, na tyto informace si budeme ještě muset počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *