Domů » Bleskovky » Nový launcher Googlu přinese kulaté ikony a zřejmě i podporu 3D Touch

Nový launcher Googlu přinese kulaté ikony a zřejmě i podporu 3D Touch

Už jen pouhých pár dní nás dělí od představení nových smartphonů Google Pixel a Pixel XL, jejichž výrobu obstará společnost HTC. Oba telefony přijdou s novou verzí operačního systému Android 7.1 Nougat a také s novým launcherem Pixel. Jeho nové funkce odhalil server AndroidPolice na základě důkladného prozkoumání kódu APK souboru.

ap_resize

Zdá se, že Google u svých letošních smartphonů vsadí na kruhové ikonky aplikací, které jsou nastaveny jako výchozí. Přítomny jsou i standardní čtvercové ikony, ty však budou zřejmě určené pro ostatní výrobce smartphonů.

icons

Změny se dočká i ikonka kalendáře, která bude schopná zobrazovat aktuální den v měsíci, podobně jako to umí iOS.

cal

Patrně nejzajímavější v kódu nalezenou novinkou jsou zkratky k vybraným funkcím u zástupců systémových aplikací. Tyto zkratky mají přímo z domovské obrazovky spustit vybrané akce aplikací, například přidání kontaktu nebo psaní SMS.

pixel_launchershortcuts_mockups

Jak bude přístup k těmto akcím realizován, je zatím nejisté; jako nejpravděpodobnější se jeví silnější stisk na displej reagující na různé úrovně tlaku, jímž by mohly být chystané smartphony Google Pixel vybaveny. Jejich premiéra se odehraje 4. října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).