Domů » Bleskovky » Nový HTC One přijde i v Google Play edici s čistým Androidem, známe cenu

Nový HTC One přijde i v Google Play edici s čistým Androidem, známe cenu

Tchajwanská společnost dnes představila novou vlajkovou loď pro letošní rok, nový HTC One a společně s ním i novou verzi grafické nádstavby HTC Sense 6.0. Na tiskové konferenci také mimo jiné zazněla informace, že bychom se mohli dočkat i Google Play edice, tedy bez zmíněné grafické nádstavby a předinstalovaných aplikací od HTC. Tato edice má být postavena na nejnovějším čistém Androidu 4.4.2 KitKat s tím, že některé aplikace výrobce budou k dispozici ke stažení přímo na Google Play Store. Již nyní lze odsud stáhnout některé z nich. 16GB verze HTC One v Google Play edici bude dostupná pouze na území USA za 699 USD.

 

HTC BlinkFeed

Nová verze agregátoru zpráv a událostí z vlastních zdrojů a sociálních sítí. Díky funkci čtení offline není nutné být neustále připojený k internetu, jednotlivé informace lze stahovat pro pozdější přečtení. Prozatím lze instalovat pouze na nový HTC One, o dostupnosti pro starší modely nemáme informaci.

   

Odkaz na Google Play

HTC Sense TV

Tato aplikace vám umožní objevovat nové filmy a seriály, nabídnout televizní program, který umožňuje nastavování připomínek na pořady, které chcete vidět. Aplikace vám na základě analýzy vyšich preferencí dokáže inteligentně navrhovat pořady, které vás mohou zajímat, zobrazovat skóre a statistiky z vámi sledovaných sportovních přenosů a dokonce lze spárovat váš telefon s televizorem nebo set-top-boxem a používat jej jako dálkové ovládání.

   

Odkaz na Google Play

Galerie HTC

Prohlížeč obrázku s rozšířenou funkcionalitou, například dokáže najít jednu osobu nebo předmět na více fotografiích nebo filtrovat obrázky podle času nebo místa jejich pořízení. Také bude přítomen jednoduchý editor fotografií s možností přidávat do obrázků různé filtry, provádět rotaci a ořez a další možnosti. Podle popisku aplikace bude omezena podpora pro HTC One v Google Play edici pouze na aplikaci Úprava fotografií HTC.

   

Odkaz na Google Play

Servisní balíček HTC

Poslední nová aplikace na Google Play Store od HTC je Servisní balíček HTC, který má přispět k vyšší spolehlivosti zařízení HTC a nabízet nejnovější aktualizace služeb Googlu a HTC. 

 

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. dá sa to Oneko dáko dopraviť na Slovensko bo by som chcel kúpiť to s čistým androidom radšej

    • Google Play zariadenia su uz dostupne v dalsich krajinach, napriklad v Rakusku. Ale M8 bude (zatial) aj tak len v USA [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).