Domů » Bleskovky » Novinky pro mobilní insidery: Univerzální Skype a panoramata v aplikaci Fotoaparát

Novinky pro mobilní insidery: Univerzální Skype a panoramata v aplikaci Fotoaparát

Velká letní aktualizace Windows 10 se blíží, necelé dva týdny před ní dostávají insideři možnost ochutnat dvě novinky v mobilní verzi systému.

Univerzální Skype

Microsoft si se službou Skype a její implementací do systému Windows (Phone, Mobile) nevěděl dlouho rady. Z klasické desktopové aplikace se vyklubala moderní aplikace pro Windows 8.1, ta byla následně zrušena a dlouze se čekalo na integraci funkcí Skype přímo do systémových aplikací. Toto řešení přišlo loni na podzim, avšak ukázalo se jako šlápnutí vedle.

Příští Insider preview Windows 10 přinese integrovaný Skype a instalaci aplikací na paměťovou kartu

V Redmondu tak zahájili vývoj zbrusu nové univerzální aplikace, která bude od velkého letního updatu dostupná nejen na počítačích, ale i na smartphonech. Insideři měli dosud možnost testovat univerzální Skype pouze na Windows 10 pro počítače, nyní pro ně vychází i verze pro mobily, která v rámci velké letní aktualizaci nahradí integrované řešení.

uwp-mobile

Aby nebylo fanouškům integrovaného řešení líto, že najednou nemohou z jednoho místa chatovat přes Skype, a zároveň posílat zprávy SMS, bude posílání zpráv i součástí nové univerzální aplikace. Díky univerzálnosti aplikace navíc bude jedno, odkud SMS pošlete, zda z počítače, tabletu či ze smartphonu – obsah se bude vzájemně synchronizovat. Bohužel do vydání letního updatu Microsoftu tuto funkci implementovat nestihne, slibuje však, že se tak stane do konce letošního léta.

uwp-murphy

Je možné, že Microsoft přidá možnost posílat SMS i do aplikace Skype na Androidu, stejně jako před nedávnem učinil Facebook se svým Messegerem.

Skype
Skype
Autor: ‪Skype‬
Cena: Kostenlos

Panoramata v aplikaci Fotoaparát

Jestliže nelze něco někdejší mobilní divizi společnosti Nokia upřít, tak je to příkladná softwarová podpora pro telefony Lumia – ty oproti konkurenci obsahovaly spousty bonusových aplikací, přičemž velká část byla zaměřena na mobilní fotografii. Microsoft se snaží o integraci vybraných funkcí, které dříve obsluhovaly separátní aplikace, do systémové aplikace Fotoaparát. S letním updatem tato aplikace například dostane schopnost nativně pořizovat panoramata.

wp_ss_20160719_0005-720x553

Insideři již mají možnost si tuto novinku vyzkoušet, avšak funkce je oficiálně omezena pouze na smarphony, které přišly na trh se systémem Windows 10 Mobile, tedy Lumie 550, 650, 950 a 950 XL. Údajně však lze tuto funkci zprovoznit i na vybraných starších modelech. Novinku si mohou vyzkoušet i majitelé Surface 3, Surface Pro 4 a Surface Book.

Windows-Kamera
Windows-Kamera
Autor: ‪Microsoft Corporation‬
Cena: Kostenlos

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments