Domů » Bleskovky » Nové sestavení Windows 10 je tu: Insideři v něm od zítřka budou hledat chyby

Nové sestavení Windows 10 je tu: Insideři v něm od zítřka budou hledat chyby

Microsoft včera opět vydal nové sestavení Windows 10 v programu Insider, které přináší několik novinek, s nimiž se setkáme ve velké jarní aktualizaci pro kreativce. Sestavení číslo 15025 se zároveň stává výchozím bodem pro zítra začínající Bug Bash, tedy akci, v níž Insideři v rámci hry hledají v systému chyby a reportují je přímo Microsoftu. Nové kolo Bug Bash začíná již zítra v pátek 3.2.

img_2756

Noční světlo pro ještě klidnější oči

Několik sestavení nazpět představil Microsoft funkci Noční světlo, která může ve vybraném časovém intervalu nastavit v systému teplejší barvy, které zejména v nočních hodinách méně zatěžují zrak. V tomto sestavení je možné nastavit si hranici až ke 1 200 K, posuvník by pak měl fungovat v celém rozsahu.

night-light-improvements

Podpora Braillova písma v předčítači

Asi největší novinku tohoto sestavení většina z nás nevyzkouší, jedná se o přidání podpory Braillova písma do předčítání. Tato funkce se prozatím nachází v beta verzi a je možné ji aktivovat v Nastavení – Usnadnění přístupu. Podporovány jsou haptické displeje, které se připojují přes USB, případně sériový port.

braille-settings

Uživatelé s poruchou vnímání také dostávají nové možnosti pro nastavení předčítače v režimu mono.

Kolekce ve Feedback Hubu

Insideři mají od tohoto sestavení novou možnost přistupovat k aktuálně řešeným problémům v tzv. kolekcích, které sdružují více dotazů/návrhů stejného charakteru pod jednu střechu. Veškeré komentáře a hlasování se pak týkají celé kolekce, a nerozdrobí se do mnohdy duplicitních příspěvků.

collection-icon

Opravené a známé chyby

Microsoft v tomto sestavení opravil spoustu chyb, například by již nemělo docházet k nepředvídatelnému minimalizování desktopových her, služby Google by již ve webových prohlížečích měly fungovat korektně, stejně tak rozšíření v Microsoft Edge. Zbývající seznam chyb je pak víceméně totožný se souhrnem chyb minulého sestavení, který si můžete přečíst zde.

Jelikož se vyskytl problém s vydáním 32bitové verze, vyšlo toto sestavení pouze v 64bitové variantě a zatím pouze pro Insidery s nastaveným rychlým přísunem aktualizací. I při instalaci tohoto sestavení se indikátor stahování ve Windows Update se zasekne na 0 %, avšak samotné stahování funguje v pořádku; Insideři mají nefunkční indikátor jednoduše ignorovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).