Domů » Bleskovky » Nové iPhony mají být představeny 8. září, do prodeje půjdou o dva týdny později

Nové iPhony mají být představeny 8. září, do prodeje půjdou o dva týdny později

Září je v posledních letech měsícem, kdy Apple představuje nové iPhony, a ani letošní rok by neměl být výjimkou. Redakce britského časopisu Mobile News údajně spatřila email operátora Vodafone, v němž jsou zaměstnancům sděleny důležité termíny.

  

„Nový iPhone“, jak v emailu doslova stálo, má jít do prodeje 25. září, přičemž předobjednávky mají být zahájeny o týden dříve, 18. září. Datum oficiálního odhalení je odhadováno na 8. září, což tvrdí zpráva z údajně dobře informovaného řeckého zdroje. Vzhledem k tomu, že loňské iPhony byly představeny 9. září, není důvod, proč této informaci nevěřit. Kolik přijde modelů, je prozatím těžké odhadovat, mail Vodafonu byl celý psán v jednotném čísle, všeobecně se ale počítá s odhalením minimálně dvou modelů s úhlopříčkami 4,7 a 5,5″.

  

Ani to však nemusí být konečné číslo, podle dodavatelů komponent z Číny a Koreje údajně Apple chystá i nový 4″ iPhone, o dodávky displejů se má starat společnost AUO. Je možné, že se jedná o plastový model, jehož render se nedávno objevil na stánkách Apple

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Takže si to shrneme. 8. září přijdou dva recyklované loňské modely + buď jeden recyklovaný plasťák z loňska s 4.7′ úhlopříčkou, nebo dokonce z předloňska či ještě roku předtím s 4′ úhlopříčkou. Tak to je bomba. Apple je už teď nejnudnější firma ze všech, ale koukám, že ta nuda se dá ještě posunout o pár levlů výše.

 2. hugo (neregistrovaný)

  To jsem zvědavý, jestli skutečně budou 3 modely. V tuto chvíli se vyrábí stroje pouze pro 2 velikosti, ale je možné, že jestli ten třetí bude recyklát, tak se bude moc použít původní výrobní stroj, nebo ho může vyrábět jiná firma.

 3. Luke (neregistrovaný)

  Menty: Koukám, že se asi hodně vyznáš. Pokud vím, tak už je na trhu iPhone 5c, který je „plasťák“ a je na trhu od roku 2013. Proto bych neviděl důvod, aby takový telefon vydávali znovu. Napřed bych si něco zjistil a pak až něco psal. Zajímalo by mě, co myslíš tím „dva recyklované loňské modely“.

  • Ne? Ale Apple to tak dělá vždy v úseku dvou let. A recyklované modely, to je to, co Apple předvádí už roky. Vydáme 4ku s velkou slávou, za rok vezmem totožnou konstrukci, dáme tam lepší CPU a jdeme s tím do světa. Vydáme pětku, za rok vezmem stejnou konstrukci a design, na keynote pohoníme, že je CPU 6448486x rychlejší, než loni a s velkou slávou tomu nasadíme pořádnou cenu. Takže 8. září, pokud Apple nepřekvapí, jakože nepřekvapí, se můžeme těšit na 6S, který bude vypadat stejně, bude vlastně stejný, ale bude dokonalý. A Apple si to samozřejmě obhájí kecy typu „dokonalé netřeba měnit“. Ještě větší vtip jsou pak tablety, třeba Mini II a Mini III, to jsem se až smál. Ale zase pravda, lidi kupují, Apple se tomu směje, proč inovovat, že? Tím chci jenom říct, že to bude těžká nuda v Kalifornii, nic víc, nic míň.

  • shd (neregistrovaný)

   Este si zabudol dodat, ze pride aj novy IOS 9, ktory tiez prinesie 0 noviniek maximalne par mikroskopickych, ale hadam aspon opravia par bugov a nebude treba cakat pol roka na IOS 9.3 aby to bolo aspon pouzitelne funkcne… prikladom bol IOS 8 a polrocne cakanie uzivatelov kym sa odstranili aspon najvacsie bugy..

 4. Honza (neregistrovaný)

  Tak to jsem zvedav kolik gatu se bude resit s novymi ifonmi. Jiz davno Apple nevydal neco co by bylo bez problemu. Mozna ale tentokrat prekvapi :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).