Domů » Bleskovky » Nové informace o Androidu 5.1: Přijde koncem února s mnoha vylepšeními

Nové informace o Androidu 5.1: Přijde koncem února s mnoha vylepšeními

Na internetu se objevily první informace týkající se nové verze Androidu s označením 5.1. Ta by údajně měla přijít již v únoru 2015. Dosud běží na Lollipopu zhruba 0,1 % všech zařízení a není tak vyloučeno, že pokud se výše uvedená informace ukáže jako pravdivá, někteří výrobci v tuto chvíli nejnovější verzi úplně přeskočí.

 

Od uvedení verze 5.0 uplynula relativně krátká doba, avšak u mnoha z položek zmiňovaných v seznamu změn nebude na škodu, aby dorazily co nejdříve. Ostatně, posuďte sami:

 • návrat tichého režimu (u Androidu 5.0 byl zrušen)
 • vylepšení stability systému
 • lepší využívání operační paměti
 • eliminace častých pádů aplikací
 • vylepšení využití baterie
 • odstranění problémů s bezdrátovými připojeními
 • oprava chyb u funkce „Okay Google“
 • oprava chyb u notifikací
 • odstranění potíží se zvukem (objevuje se jen u vybraných zařízení)
 • drobné změny v barevnosti Material Designu
 • další vylepšení a změny

S updatem na Android 5.0 se u některých zařízení objevily problémy s rychlostí a zhoršila se také stabilita systému i aplikací. Google tak rozhodně má co zlepšovat a čím dříve aktualizace dorazí, tím lépe. Na závěr nutno podotknout, že informace pochází ze dvou blíže nespecifikovaných zdrojů a proto je nutné jejich pravdivost brát s rezervou.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

14 komentářů

 1. Kdyby radsi vydali 5.0 pro nexus 7 2013 LTE. S nexusem celkem spokojenost, ale tohle je proste zoufalost, na ostatni zarizeni je dostupny tak 2 mesice. Od jabka jsem zvykly na trochu jiny support zarizeni.

  • Od apllu byse měli učit v tomhle to máš recht, jenomže oni nemají tolik zařízení jako např i samsung a než to všechno vyladí atd. trvá to. I když nexusů tolik není o tom žádná..

  • No konkretne Samaung este nikdy nic nevyladil …

  • CARDI: Ja vim ze maji vice zarizeni, jenze to me jako zakaznika vubec nezajima jak to udelaji. Pro me je podstatne jestli tu verzi mam k dispozici, nebo ne.

 2. A tak to ide dokola a dokola…. Nemal byt náhodou Android 5.0 ten co prinesie rýchlosť, stabilitu, atd atd. Opäť raz to nevyslo, tak sa tieto sluby prenesu do dalsej verzie a tu pre istotu ohlasime ešte skôr, ako vôbec nejaký výrobca stihne vydať aspoň aktuálny update…

 3. dudkod (neregistrovaný)

  Mnoho vylepšení :-D oprava toho ,pridanie to čo sme mali a potom sme to nedali, vyladenie stability, upráva aby nepadali aplikácie, oprava chyb tam oprava chyb tu. To mali nazvať opravujeme problémový android 5,0

 4. Michal (neregistrovaný)

  Jenže on ten seznam vůbec neznanená, že teď má každý problémy s tím, co se bude v dalších verzích vylepšovat. Ještě mi nespadla žádná aplikace(nexus 5), naopak vše funguje bez problémů, to u iPadu Air už mám verzi iOs 8.1.2 a tam stále problémy jsou, aplikace padají poměrně často, safari se občas kousne a stále je tam bug, kdy nejde spustit žádné video ať už v aplikacích, nebo v prohlížeči, pomůže jen restart.

  • mouu (neregistrovaný)

   Taky žasnu, kolik problémů lidé registrují okolo lollipopu,na nexusu 4 běží vše náramně a velmi výrazně se zlepšila výdrž.

  • To by mě docela zajímalo, ta zlepšená výdrž. Nexus 6 je již opravdu moc velké pádlo, uvažoval jsem o starším modelu. Ale na Heuréce lidi často kritizovali baterii. Vydrží tedy den a něco, alespoň? :-)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Nexus 7 2013, Lollipop 5.0.1, absolutne zadne problemy nebo pady aplikaci. Vydrz stejna jako u KitKatu.

 5. Na Nexuse 7 2012 wifi bola 5.0 katastrofa, systém lagoval, padajúce aplikácie, reštarty a to som robil čistú inštaláciu. Musel som ho rootnuť a zatiaľ sa vrátiť na 4.4

 6. Jake nové služby, jen opravy co Mr.Google zmršil a že toho není málo.

 7. v nadpisu že droid přijde s mnoha vylepšeními a v seznamu novinek je 90% vylepšení typu, že něco bude méně padat a bude líp fungovat…

  Jedina věc je tam pravděpodobně ten návrat tichého režimu:D to je skoro na android 6.0:D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).