Domů » Bleskovky » Nové aplikace pro Android od Samsungu budou mít jednotný plochý vzhled

Nové aplikace pro Android od Samsungu budou mít jednotný plochý vzhled

Po té, co Samsung a Google uzavřely dohodu o vzájemném licencování patentů, ozval se Google s požadavkem, aby byl Samsung méně aktivní ve vyvíjení grafických nadstaveb TouchWiz a zejména Magazine UX (podívejte se na nové prostředí v našem videopohledu na tablet Samsung Galaxy NotePro 12.2) pro operační systém Android. Není se čemu divit, Samsung mnohdy přichází s vlastními aplikacemi a nápady, které duplikují již funkční služby od Googlu a samotný uživatel pak nepřijde s čistým Androidem téměř do styku.

   

Nejen, že se tento postup nelíbí Googlu z důvodu roztříštěnosti svého systému, nelíbí se ani uživatelům, kteří kvůli všem grafickým a aplikačním nadstavbám přichází mnohdy zbytečně o cenné místo na datovém úložišti zařízení. Nyní se zdá, že se Samsung rozhodl alespoň sjednotit vzhled svých aplikací. Můžeme tak soudit podle uniklých screenů několika aplikací, které mají být představeny společně s novými modely Samsungu a novým prostředím TouchWiz na veletrhu Mobile World Congress na konci tohoto měsíce.

   

O první z nich jsme psali o tomto víkendu, jedná se o aplikaci Life Times a má se stát vaším deníkem, do něhož je zaznamenána veškerá aktivita, kterou provádíte s chytrým telefonem. Aplikaci přidělíte instrukce, kterou komunikaci, sociální sítě a činnost aplikací má sledovat, přičemž se vám odvděčí podrobnými reporty v časové ose.

   

Druhou aplikací se zcela novým uživatelským rozhraním je S Health. Ta je také připravena sledovat vaši činnost, nyní však ze zdravotního hlediska. Jednoduše ji spojíte s krokoměrem, měřidlem tlaku a dalším podporovaným příslušenstvím a ona se vám odvděčí souhrnnými informacemi o vašem zdraví a aktivitě – příjem a výdej energie, ušlé kroky, doporučení hranice energetického příjmu s ohledem na vaši tělesnou hmotnost a další. Online pak můžete plnit jednotlivé úkoly, po jejichž splnění můžete porovnávat své úspěchy v žebříčku uživatelů po celém světě.

   

S novým designem mají také přijít hlasový průvodce S Voice a aplikace Watch On pro dálkové ovládání vaší chytré televize nebo pro přímé spuštění videosouboru z vašeho telefonu nebo tabletu přímo na její obrazovce. Stejně jako předchozí dvě aplikace přichází i S Voice a Watch On ve zcela přepracovaném, čistém a plochém vzhledu.

   

Zdá se, že se Samsung poučil z přechozích graficky divokých experimentů a rozhodl se dát uživateli jednoduše vypadající a přitom funkční aplikace. Doufejme, že stejného zjednodušení se dočkáme i u samotného uživatelského prostředí, bez zbytečných grafických příkras, které akorát okupují prostor v paměti telefonu a přináší do prostředí systému Android jen chaos. Co si pro nás jihokorejský výrobce připraví, se dozvíme již na konci tohoto měsíce na Mobile World Congressu v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Freez (neregistrovaný)

    To už si rovnou koupím Windows Phone, tam ty aplikace alespoň běží rychle.

    • Hlavně jsou ve stejném designu všechny, ne jen ty od výrobce…

      Android a z velké části i iOS je o tom, že „každý pes, jiná ves“. Tím, že sjednotí vzhled výrobce telefonu udělají dobrý krok, ale ani zadaleka nebude vyhráno…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).