Domů » Bleskovky » Nová služba O2TV Go vám umožní sledovat televizní vysílání v telefonu a tabletu

Nová služba O2TV Go vám umožní sledovat televizní vysílání v telefonu a tabletu

O2 na včerejší tiskové konferenci představilo aplikaci, kterou brzy potěší všechny mobilní uživatele, jelikož není zaměřena jen na zákazníky operátora O2. Těm však přinese výhody, pokud jsou uživateli IPTV služby O2TV. Nová aplikace ponese jméno O2TV Go a bude brzy k dispozici pro Android a iOS.

 

Aplikace bude fungovat jako televizní program. David Duroň, marketingový ředitel společnosti pro segment domácností, uvedl, že by se mělo jednat o nejlepší TV program na trhu. V tomto programu by měl být program všech televizních kanálů, které je možné na území České republiky sledovat. Jejich seznam by tak měl být bohatší než nabídka kanálů v O2TV. U každého pořadu si uživatel bude moci nastavit upomínku a díky tomu ho mobilní zařízení upozorní před začátkem vysílání.

  

Dále bude v aplikaci dostupná O2 Videotéka. Jedná se o online půjčovnu filmů, o jejímž spuštění jsme vás taktéž informovali. Ve videotéce je k dispozici 1000 filmů. Všechny filmy přehrávané v aplikaci O2TV Go budou pouze v SD rozlišení a prozatím pouze s dabingem. Na možnosti přehrávání s originální zvukovou stopou se údajně již pracuje.

 

Nejzajímavější funkcí aplikace však bude možnost sledovat televizní vysílání. A to jak živě, tak ze záznamu díky funkci zpětného shlédnutí, kterou do služby O2TV přidal operátor při lońských změnách technologie. Sledování televizního vysílání je ale jediná věc, která není dostupná všem. Aby vám služba fungovala, musíte být zákazníky O2TV, tedy mít pevné připojení od O2 a aktivovanou službu IP televize. Sledovat televizní vysílání bude možné nejen přes WiFi, ale taktéž pomocí 3G a LTE sítí všech operátorů. 

 

Uživatelé budou moci sledovat 20 televizních kanálů. Konkrétně půjde o tyto stanice: ČT1, ČT2, Nova, Prima, ČT24, ČT Sport, ČT :D, Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Prima Cool, Prima Love, Óčko, TA3, CNN, BBC, Fashion TV, SlovakSport.TV2, Nickleodeon, FilmBox. Jak však David Duroň uvedl, Telefónika bude sledovat na jaké kanály uživatelé koukají a podle toho se může nabídka rozšířit či obměnit. Nahrávání pořadů probíhá vzdáleně a bude možné nastavit přímo z mobilního zařízení. Tam si budete moci nahrávky i později přehrát. 

Aplikace bude uvolněna 15. května pro Android, na iOS by se měla objevit do konce května, ale vše záleží na rychlosti schvalovacího procesu společnosti Apple. Na náš dotaz na podporu zařízení s Windows Phone případně s Windows 8 jsme se dozvěděli, že tyto aplikace jsou v plánu. Společnost prý nyní jedná s Microsoftem a řeší záležitosti ohledně budoucnosti vývoje těchto systémů. Dočkáme se tedy další české aplikace se společným kódem pro Windows Phone a Windows 8.x?

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

2 komentářů

  1. Zatajil se mi dech, chvíli to v článku vypadalo, že O2 vlastně nabízí první českou IPTV do sítě libovolného poskytovatele… Úsměv mi zmrznul poprvé, když jsem zjistil, že podpora Windows a Windows Phone se nekoná (to by šlo obejít), a podruhé, když se z toho vyklubala zase nutnost mít normální O2TV… Zavede už konečně někdo v Česku IPTV pro kohokoliv?

  2. Martin P. (neregistrovaný)

    Tohle už tu bylo. Televize v telefonu měla být DVB-H a se nechytla se ani v jiných ekonomicky silnějších zemích takže dost těžko tohle a tady uspěje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).