Domů » Bleskovky » Nová řada levných tabletů od Lenova přijde s kvalitním zvukem Dolby

Nová řada levných tabletů od Lenova přijde s kvalitním zvukem Dolby

Ačkoliv byl včera 1. apríl a výrobci mobilních zařízení nás zahltili především smyšlenými výrobky, u některých z nich se našel i prostor pro představení skutečných novinek pro letošní rok. Do rodiny tabletů přispěl Samsung trojicí ze série Galaxy Tab 4 a pozadu nezůstalo ani čínské Lenovo, které představilo rovnou čtveřici tabletů z nové série „A“.

 

A7-30

První tablet je sedmipalcový a má nabídnout především dechberoucí zvuk, vycházející ze steroreproduktorů Dolby. Displej má rozlišení 1024 × 600 pixelů, o výkon se stará čtyřjádrový procesor MediaTek, taktovaný na 1,3 GHz. Hlavní fotoaparát tohoto modelu má rozlišení 2 Mpx, přední kamerka pak 0,3 Mpx. Na tabletu běží operační systém Android ve verzi 4.2 Jelly Bean. Baterie má kapacitu 3 500 mAh, k dispozici bude i verze se slotem na SIM kartu pro využití datových přenosů v sítích 3G. Cena tohoto modelu není známá.

  

A7-50

Druhý tablet je rovněž sedmipalcový, jeho displej ale nabídne HD rozlišení. Výrobce tento tablet popisuje jako multimediální čtečku, jeho výbava je podobná jako v předchozím případě – čtyřjádrový procesor MediaTek, 3 500mAh baterie, verze se slotem na SIM kartu. Rozlišení hlavního fotoaparátu jsou také 2 MPx, stejnou hodnotu na rozdíl od A7-30 nabídne i přední kamerka. Vnitřní paměť tohoto modelu má kapacitu 8 GB. Operačním systémem je rovněž Android ve verzi 4.2, cena je stanovena na 99,99 GPB (3 300 Kč bez daně).

 

A8-50

Tento model je popisován jako domácí zábavní centrum. Má osmipalcový IPS displej s HD rozlišením, po stranách se nachází dvojice Dolby reproduktorů. Procesor je rovněž čtyřjádrový MediaTek, stejně tak se dočkáme i verze s 3G modulem. Kapacita baterie narostla na 4 200 mAh, hlavní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx, přední kamerka pak 2 Mpx. Tablet váží 360 gramů, jeho cena je stanovena na 139,99 GBP (5 000 Kč bez daně).

 

A10-70

Poslední model je zároveň největší, úhlopříčka jeho HD displeje je 10,1 palce. I tento model je osazen dvojicí Dolby reproduktorů a čtyřjádrovým procesorem od MediaTeku. Baterie desetipalcového tabletu má kapacitu 6 340 mAh, fotoaparáty mají rozlišení 5 Mpx respektive 2 Mpx, volitelně bude k dispozici i verze s 3G modulem. I v tomto modelu bude nainstalován operační systém Android ve verzi 4.2. Tloušťka tabletu je 8,9 mm, hmotnost 563 g. Prodejní cena bude 169,99 GBP (5 700 Kč bez daně).

 

Podle viceprezidenta a vedoucího mobilní divize Lenovo, Shao Tao, byla série tabletů „A“ navržena tak, aby splňovala požadavky mladých uživatelů, kteří jsou neustále na cestách. Díky své všestrannosti mají uspokojit zákazníky v každém směru, ať už při poslechu hudby, čtení ebooků nebo sledování videa na cestách. Všechny tablety mají být dostupné globálně ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Osobně mám Lenovo IdeaTab A3000 a kolega v práci 8 palcovou Yogu a oba můžem tuhle značku doporučit. Dostatek výkonu na všechno za přijatelný peníze a s čistým Androidem. To se vidí málokdy. Hardwarově dobře zpracovaný a systémově odladěný. O tom si může spousta prestižních značek s polovičním hardwarem, brzdící nástavbou plnou zbytečností co nejdou odstranit a ještě mnohem větší cenou nechat jen zdát.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).