Domů » Články » Nová nositelná elektronika od Sony: Telefonující náramek SmartBand Talk a hodinky SmartWatch 3

Nová nositelná elektronika od Sony: Telefonující náramek SmartBand Talk a hodinky SmartWatch 3

Nová generace hodinek SmartWatch od Sony přichází s platformou Android Wear, elegantním designem a částečnou nezávislostí na spárovaném telefonu. S náramkem SmartBand si zase budete připadat jako James Bond, neboť je možné skrze něj telefonovat.

Japonská společnost Sony měla dnes pořádně napilno, na veletrhu IFA představila mnoho produktů, mezi kterými nechybí ani zástupci v kategorii nositelná elektronika. Dočkali jsme se chytrých hodinek s platformou Android Wear a náramku s e-ing displejem.

Sony SmartWatch 3

Třetí generace chytrých hodinek od Sony přichází s jednou velkou premiérou, oproti předchozím předpokladům totiž japonský výrobce poprvé vsadil na platformu Android Wear. Díky úzké spolupráci s Google ale uživatelé nebudou ochuzeni o exkluzivní aplikace, jako je například Walkman. Systém Android Wear ve SmartWatch 3 navíc již obsahuje aktualizaci, o které jsme dnes psali, tudíž je možné používat je jako GPS tracker (k tomu slouží vlastní aplikace Lifelog) nebo přehrávač hudby bez spárovaného zařízení.

 

Veškerá interakce probíhá na dotykovém displeji o úhlopříčce 1,6“ s rozlišením 320 × 320 pixelů. Uvnitř tepe čtyřjádrový procesor o taktu 1,2 GHz doplněný o 512 MB RAM. Vnitřní paměť jsou 4 GB a lze ji využít například na uložení již zmíněné hudby, přítomen je i GPS čip, rychloměr, kompas, gyroskop a mikrofon pro udílení hlasových pokynů. Stinnou stránkou SmarWatch 3 je bohužel slabší baterie o kapacitě 420 mAh, která má hodinkám zajistit pouze dvoudenní výdrž. Nabíjení probíhá skrze microUSB kabel.

  

Některé z variant hodinek mohou sloužit jako dálkové ovládání televizorů od Sony, včetně sledování televizního programu pro následující dny a to díky aplikaci TV SideView. Díky vyměnitelným páskům bude možné přizpůsobit si vzhled hodinek podle nálady nebo situace, displej lze ze silikonového pásku zcela vyjmout a vložit jej do náramku jiné barvy. K dispozici budou rovněž serióznější náramky vyrobené z kůže.

    

Jak se předpokládalo, hodinky nabídnou voděodolnost s certifikací IP68, k dispozici budou na podzim za cenu 230 EUR (6 400 Kč s DPH), což je poměrně sebevědomá částka. Náramky bude možné dokoupit za 25 Eur (asi 700 Kč s DPH). O dostupnosti na našem trhu nemáme prozatím informace.

 

Sony SmartBand Talk

Druhým zápěstním gadgetem je náramek SmartBand Talk a jak již název napovídá, jednou z jeho funkcí bude možnost obsluhovat hovory a udílet hlasové příkazy. O dění vás bude informovat 1,4palcový e-ink displej, i uvnitř tohoto příslušenství se nachází GPS čip a dokonce i výškoměr. Společně zaznamenávají polohu, která je synchronizována s aplikací Lifelog. Náramek kromě sportovní aktivity sleduje i vaši aktivitu ve spánku.  

  

Hovory lze přijímat stisknutím tlačítka na pravé straně a stejně jako ve špionážních filmech je možné telefonovat mluvením do zápěstí. Toto tlačítko zároveň ovládá hudební přehrávač, k dispozici je také kolébkové tlačítko pro regulaci hlasitosti.

   

Baterie o kapacitě 70 mAh udrží náramek v provozu na jedno nabití tři dny, což není mnoho, vzhledem k tomu, že e-ink displej prakticky žádnou energii nespotřebovává. Uvnitř tepe procesor ARM Cortex-M4 doplněný 2 MB flash paměti, párování probíhá skrze NFC, konektivitu následně zajišťuje Bluetooth.

    

Potěší ale odolnost s certifikací IP68 a stejně jako u SmartWatch 3 i široké množství vyměnitelných pásků se silikonu, do nichž se útroby náramku o velikosti palce vkládají. Cena náramku SmartBand Talk je stanovena na 159 EUR (4 400 Kč s DPH), na trh přijde na podzim tohoto roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Škoda, že ty SmartWatch 3 pojali tak nějak sportovně a ne společenštěji. Takhle stále vypadají SmartWatch 2 s kovovým páskem lépe.

  2. Macik (neregistrovaný)

    Design je vždy otázkou osobního vkusu. Mě tento vzhled přijde dotaženější než u minulé řady. Švýcarský hodinky bych v tom tak ani tak nehledal. Spíš mě zajímají možnosti využítí toho GPS čipu v hodinkách.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).