Domů » Bleskovky » Nokia vydala aktualizaci mapových podkladů HERE: Stahujte na Windows (Phone) i na Androidu

Nokia vydala aktualizaci mapových podkladů HERE: Stahujte na Windows (Phone) i na Androidu

Pokud chcete mít na svém zařízení staženy nejaktuálnější mapové podklady od Nokie, zkontrolujte si jejich aktualizaci. Update pro většinu zemí na všech kontinentech, včetně České republiky a Slovenska, je od včerejšího dne dostupný pro telefony se systémem Windows Phone a Android a pro zařízení se systémem Windows.


Mapa Říma před aktualizací a po ní

Kromě přidání nových komunikací byly přidány „stavební stopy“, tedy obrysy budov ve velkých světových městech. Také byly přidány některé body zájmu a vylepšeno bylo i navrhování trasy veřejnou dopravou v některých městech. Aktualizaci si na Windows Phone stáhnete v aplikaci HERE mapy v nabídce stáhnout mapy po klepnutí na tři tečky v pravém dolním rohu, Aplikace pro Android vám aktualizaci (první pro tento systém) oznámí sama po svém spuštění.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Vtipné je, že před stažením map to hlásí velikost cca 32MB a stahuje se klasických 256MB :)

  • Tak to asi nebude, protože za necelou půl minutu jsem měl aktualizované 2 státy a 550MB za 30 sekund moje připojení nedá ani omylem

  • lerion (neregistrovaný)

   Ono je to spíše tak, že velikost aktualizace je 32 MB (já mám 56), ale při stahování seu kazuje celková velikost map.

 2. Také mi to psalo stahuji 256MB, ale že by to stáhnul cca za 20 sec? To spíš vypadá vážně na těch 32MB. Tak nevím, kde udělali soudruzi chybu :-)

  Kouknul jsem na mapy.cz a tam na mě taktéž čekala aktualizace map.

 3. tak ještě jeden postřeh. Teď jsem si nainstaloval čerstvě here mapy na velká windows a stáhl mapy, a světe div se, nestáhly se aktuální, musel jsem dát ještě update map.

 4. shd (neregistrovaný)

  mne to ukazovalo ze to budem mat cca 21 mb a pri stahovani nejakych 120 kazdopadne som to mal tiez do 30 sekund stiahnute aj nainstalovane.. cize to neriesim a je mi jedno ci to ma o 100 mb viac alebo nie.

 5. poznámka č.3: holešovice stále nemají 3D budovy, ale POI jsou exaktně přesné, až bych to nečekal.

 6. petr (neregistrovaný)

  Pořád je nemůžu nikde objevit kde je chyba?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).