Domů » Bleskovky » Nokia s prodejem mapové divize HERE nespěchá, čeká na nejvyšší nabídku

Nokia s prodejem mapové divize HERE nespěchá, čeká na nejvyšší nabídku

O prodeji mapové divize finské Nokie se hovoří již delší dobu, sama finská společnost se však dosud k těmto spekulacím nijak nevyjádřila. Nákup síťového giganta Alcatel-Lucent nejprve přinutil Nokii „uvažovat o přezkoumání strategických možností divize HERE“, tato slova však byla později upřesněna s tím, že přezkoumání zdaleka nemusí znamenat prodej. Tak či onak začala zahraniční média vydávat žebříčky potencionálních zájemců, mezi nimiž nechybí konsorcia velkých automobilek či společnosti Uber, Apple, Facebook a další. Tento vyvolaný zájem může Nokii jen těšit.

  

Ředitel Nokie Rajeev Suri v minulém týdnu v rozhovoru pro magazín European Communications uvedl, že si stále není jistý, zda se bude Nokia chtít své mapové divize vzdát. Následně však sdělil, že je zapotřebí dát situaci časový prostor s tím, že k prodeji nedojde, pokud finská společnost nedostane „správnou“ nabídku, která uspokojí jak samotnou Nokii, tak její akcionáře.

  

Z těchto slov jasně vyplývá, že k prodeji dříve či později dojde, jenom se čeká na to, kdo nabídne nejvyšší částku. Možná, že se po zveřejnění tohoto rozhovoru objeví další zájemci a divize HERE se stane předmětem „veřejné aukce“. Nám nezbývá než doufat, že nový majitel nezanevře na běžné spotřebitele a bude i nadále nabízet mobilní multiplatformní offline navigaci zdarma.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.