Domů » Bleskovky » Nokia s prodejem mapové divize HERE nespěchá, čeká na nejvyšší nabídku

Nokia s prodejem mapové divize HERE nespěchá, čeká na nejvyšší nabídku

O prodeji mapové divize finské Nokie se hovoří již delší dobu, sama finská společnost se však dosud k těmto spekulacím nijak nevyjádřila. Nákup síťového giganta Alcatel-Lucent nejprve přinutil Nokii „uvažovat o přezkoumání strategických možností divize HERE“, tato slova však byla později upřesněna s tím, že přezkoumání zdaleka nemusí znamenat prodej. Tak či onak začala zahraniční média vydávat žebříčky potencionálních zájemců, mezi nimiž nechybí konsorcia velkých automobilek či společnosti Uber, Apple, Facebook a další. Tento vyvolaný zájem může Nokii jen těšit.

  

Ředitel Nokie Rajeev Suri v minulém týdnu v rozhovoru pro magazín European Communications uvedl, že si stále není jistý, zda se bude Nokia chtít své mapové divize vzdát. Následně však sdělil, že je zapotřebí dát situaci časový prostor s tím, že k prodeji nedojde, pokud finská společnost nedostane „správnou“ nabídku, která uspokojí jak samotnou Nokii, tak její akcionáře.

  

Z těchto slov jasně vyplývá, že k prodeji dříve či později dojde, jenom se čeká na to, kdo nabídne nejvyšší částku. Možná, že se po zveřejnění tohoto rozhovoru objeví další zájemci a divize HERE se stane předmětem „veřejné aukce“. Nám nezbývá než doufat, že nový majitel nezanevře na běžné spotřebitele a bude i nadále nabízet mobilní multiplatformní offline navigaci zdarma.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. tedy (neregistrovaný)

  Co takhle světová dvojka Garmin či TT? ti zájem neprojevili? Garmin má výborné podklady a díky picodasu (ted je vzal garmin pod sebe) výborné pokrytí cp/co v čr v atlas czech, garmin CN samo také ale zčásti to mají od nich, mapy by pak byly ještě lepší, prostě v PNA svoje a here by šly do mobilů, jen se bojím že by to pak zpoplatnili.

  TomTom by byl i vhodnější, jejich uroven cp/co je ve srovnaní s garminem stále k smíchu, mluvím ted o čr, venku je to lepší.

  • Tak obě společnosti už své know-how v dané oblasti mají a jistě ne špatné, co by jim tato akvizice přinesla? Nehledě na to, že obě společnosti mají co dělat samy se sebou. Toto je spíše pro někoho, kdo by se chtěl zbavit závislosti na jiných nebo budují vlastní produkt. Ale vysypat miliardy jen pro to, aby sis vyplnil nějaká prázdná místa, na to jmenované skutečně nemají a nedává to ani moc smysl:)

   A upřímně je to vcelku jedno, tak jako tak to zamíří do smart placek, tam můžeš mít co chceš/vyhovuje za pár peněz.

  • Mám tomu rozumět tak že garmin a tt jsou v…tedy se potýkají s velkými problémy? novinka pro mě, trochu to sleduji a nikde ani tuk

  • jo mimochodem, dneska jsem v tescu zahlédl jednoho garmina nuvi50LM a na krabičce v levém dolním rohu, viselo logo here, takže s okií už asi spolupracují, blíže jsem to ale neověřoval na jaké urovni, zda si nějak pomáhají s podklady nebo jen garmin se souhlasem nokie ty podklady do PNA dává jako další vrstvu.

 2. tomas (neregistrovaný)

  Nabidka ktora uspokoji nokiu a akcionarou moze aj znamenat ze nie najvyssia ponuknuta ciastka ale ciastka ktora musi splnat kriteria cize k predaju vobec nemusi dojst.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).