Domů » Bleskovky » Nokia nedoporučuje vývojářům pro telefony řady „X“ používat design aplikací z Windows Phone

Nokia nedoporučuje vývojářům pro telefony řady „X“ používat design aplikací z Windows Phone

Ačkoliv je úvodní obrazovka operačního systému Android na telefonech Nokia X přepracována tak, aby byla co nejvíce podobná systému Windows Phone, u aplikací to má být zcela opačně. Kdo by očekával, že Nokia bude tlačit vývojáře k tomu, aby se jejich aplikace co nejvíce podobaly těm na Windows Phone, spletl by se. Je to přesně naopak, Nokia v textu oficiální příručky pro vývojáře apeluje, aby jejich aplikace ctily design samotného Androidu. V příručce se píše, aby se vývojáři nesnažili napodobovat design aplikací z jiných platforem, jelikož na takovou změnu nejsou lidé zvyklí. Dále je zde zmíněno, že panoramatický vzhled aplikací systému Windows Phone může být velice neefektivní, zejména při používání telefonu v režimu na šířku. Zároveň je v příručce doporučení, aby si vývojáři přečetli více o stylu aplikací pro Android s následujícím odkazem. Celá příručka pro vývojáře aplikací na zařízení rodiny Nokia X je ke shlédnutí na těchto stránkách.

 

Je to paradox, telefony Nokia X byly na veletrhu Mobile World Congress uvedeny jako mezistupeň mezi feature telefony Asha a chytrými telefony řady Lumia, přičemž uživatelská zkušenost z telefonů Nokia X měla přilákat více zákazníků právě na zařízení se systémem Windows Phone. Zvláštností je, že například e-mailový klient Outlook.com, který jsme měli možnost stáhnout s řadou dalších aplikací z Nokia Store na námi aktuálně testované Nokii X, jako by z oka vypadl vestavěné e-mailové aplikaci ve Windows Phone. Zřejmě si rodina telefonů Nokia X vezme z Windows Phone jen vydlážděnou úvodní obrazovku, vzhled několika prvních aplikací od Nokie a Microsoftu a zbytek bude k nerozeznání od klasického Androidu.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
VNavrátil
Anonym
VNavrátil

Teda ty „správný verze“ jsou taky pěkná ohavnost, Comic Sans snad nebude patřit do doporučených věcí..

Aaron
Anonym
Aaron

Comic se pouziva pro navrhy GUI aby bylo kazdymu jasny o co jde.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Bohužel to ještě fakt někdo tak dělá.

mceza
Anonym
mceza

Dělají to tak běžně i nástroje pro návrh GUI. To nemusí být závislé na vůli designéra. To bys ale jako grafik mohl vědět.

VNavrátil
Anonym
VNavrátil

Designer nejsem, ale uniká mi pointa užívání Comic Sans při navrhování GUI. Vypadá to s tím děsivě a navíc nepřehledně. Proč na návrhy nepoužít nějaký inteligentní font, třeba rovnou Roboto na návrh Android GUI?

mceza
Anonym
mceza

Má to evokovat ručně načtrtnuté GUI… Proč, to se mne neptej, ale prostě se to tak dělá.

Mirek (neregistrovaný)
Anonym
Mirek (neregistrovaný)

> …vzhled několika prvních aplikací od Nokie a Microsoftu…

Pravdepodobny duvod – pro Nokii to bylo nejjednodussi:

„How Nokia runs Windows Phone apps on Android“

[odkaz]

Samozrejme ale ze pokud nekdo bude psat primo pro Android, tak pouzije Androidi konvence…

Rezza
Anonym
Rezza

Miguelovi to pěkně šlape. Je to celkem zábavní, že Mono nejdříve skomíralo na tom, jak se k němu postaví MS a dnes se přes Nokii dostalo i tam ;-).