Domů » Bleskovky » Nokia nedoporučuje vývojářům pro telefony řady „X“ používat design aplikací z Windows Phone

Nokia nedoporučuje vývojářům pro telefony řady „X“ používat design aplikací z Windows Phone

Ačkoliv je úvodní obrazovka operačního systému Android na telefonech Nokia X přepracována tak, aby byla co nejvíce podobná systému Windows Phone, u aplikací to má být zcela opačně. Kdo by očekával, že Nokia bude tlačit vývojáře k tomu, aby se jejich aplikace co nejvíce podobaly těm na Windows Phone, spletl by se. Je to přesně naopak, Nokia v textu oficiální příručky pro vývojáře apeluje, aby jejich aplikace ctily design samotného Androidu. V příručce se píše, aby se vývojáři nesnažili napodobovat design aplikací z jiných platforem, jelikož na takovou změnu nejsou lidé zvyklí. Dále je zde zmíněno, že panoramatický vzhled aplikací systému Windows Phone může být velice neefektivní, zejména při používání telefonu v režimu na šířku. Zároveň je v příručce doporučení, aby si vývojáři přečetli více o stylu aplikací pro Android s následujícím odkazem. Celá příručka pro vývojáře aplikací na zařízení rodiny Nokia X je ke shlédnutí na těchto stránkách.

 

Je to paradox, telefony Nokia X byly na veletrhu Mobile World Congress uvedeny jako mezistupeň mezi feature telefony Asha a chytrými telefony řady Lumia, přičemž uživatelská zkušenost z telefonů Nokia X měla přilákat více zákazníků právě na zařízení se systémem Windows Phone. Zvláštností je, že například e-mailový klient Outlook.com, který jsme měli možnost stáhnout s řadou dalších aplikací z Nokia Store na námi aktuálně testované Nokii X, jako by z oka vypadl vestavěné e-mailové aplikaci ve Windows Phone. Zřejmě si rodina telefonů Nokia X vezme z Windows Phone jen vydlážděnou úvodní obrazovku, vzhled několika prvních aplikací od Nokie a Microsoftu a zbytek bude k nerozeznání od klasického Androidu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments