Domů » Bleskovky » Nokia MD-12: Bezdrátový reproduktor s pořádnými basy a slušnou výdrží

Nokia MD-12: Bezdrátový reproduktor s pořádnými basy a slušnou výdrží

Kromě mobilních telefonů Lumia 930 a 630 respektive 635 představila finská Nokia ještě nový kus příslušenství, jímž je bezdrátový reproduktor MD-12. Ačkoliv se jedná o poměrně drobný kus hardwaru, dokáže díky vibračnímu systému ve spodní části, který slouží pro zvýraznění basové složky, udělat vašim sousedům nejednu vrásku na čele.

 

Reproduktor MD-12 je možné spárovat s mobilním telefonem prostřednictvím NFC, další komunikace probíhá následně skrze Bluetooth. Je ale možné využít dodávaného kabelu a spojit reproduktor s jakýmkoliv zařízením klasickým 3,5 mm konektorem. Díky přítomnosti mikrofonu je možné toto příslušenství využít i jako stanici pro vyřizování hlasitých telefonních hovorů. V reproduktoru je umístěna baterie o kapacitě 1 020 mAh, která má zajistit nepřetržitý proud hudby až 15 hodin v kuse. Hmotnost činí 180 gramů.

   

Nokia MD-12 bude dodávána ve čtyřech barevných variantách – oranžové, zelené, žluté a bílé, cena je stanovena na 39 EUR, což činí v přepočtu necelých 1 100 Kč, bohužel datum, kdy se tato novinka dostane do prodeje, není prozatím známé. Pokud zanecháte na stránkách conversations.nokia.com kreativní komentář, můžete získat jeden ze tří reproduktorů zcela zdarma.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Mrak (neregistrovaný)

  Docela by mě zajímal výkon (RMS), ale nikde jsem ho nenašel.. myslím že je u reproduktoru dost důležité!

  Nenašel jste to někdo?

 2. kiko (neregistrovaný)

  Dobry, isiel by mi aj na lumia 520 (nema nfc) diki

  • Jakub Bláha (neregistrovaný)

   Nevadi, ze nemá NFC. Na obrazku je take nakresleny s Lumii 530, kterou mimochodem vlastním, a fungovat by to mělo. :D

 3. Tak to by mě taky zajímalo jak to člověk spáruje s nokií bez nfc. Když další komunikace funguje skrze bluetooth tak by to přes něj mělo jít i spojit si myslím. NFC je určitě pohodlnější ale třeba i nová 630 ho nemá.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Samozřejmě že jako každé jiné příslušenství s NFC půjde párovat i standardním způsobem přes bluetooth :)

  • Johny (neregistrovaný)

   Tak ono to především bude spárované jenom přes bluetooth ;-) NFC bude sloužit jen k navázání té BT komunikace.

 4. Johny (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, jestli to beatne UE MINIBOOM. No počkejme na reviews.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).