Domů » Bleskovky » Nokia 8 na videu? Ale kdeže, jde pouze o referenční telefon od Qualcommu

Nokia 8 na videu? Ale kdeže, jde pouze o referenční telefon od Qualcommu

Zahraničními i tuzemskými redakcemi včera prolétla zpráva o částečném odhalení nového smartphonu Nokia 8, který má být vlajkovým modelem pro letošní rok s působivým fotoaparátem. Tato informace je založena na následujícím videu serveru Total Tech z veletrhu CES, na němž je porovnávána efektivita optické stabilizace u čipsetů Qualcomm Snapdragon 821 a 835.

Nokia 8 camera comparison 821 vs 835

Telefon napravo má být podle videa Nokia 8, příští vlajková loď, která nabídne skvělé parametry v čele se Snapdragonem 835, 6 GB RAM, 24MPx fotoaparátem a dalšími skvělými vymoženostmi, s nimiž nás má HMD Global Oy ohromit příští měsíc na veletrhu MWC.

Nokia Supreme aka Nokia 8 hands on leaked (Nokia 8 leak)

Pravda je ale jiná

My se ale nachytat nenecháme, zařízení vpravo není žádná Nokia, ale referenční telefon přímo od Qualcommu, vyrobený pro účely demonstrování nových schopností čipsetu Snapdragon 835.

(zdroj fotografií: http://winfuture.mobi/video/17191)

Podrobněji si jej můžete prohlédnout na fotografiích okolo, v obchodě se však s tímto telefonem nesetkáte, stejně jako s předchozími referenčními telefony postavenými na starších čipsetech Qualcomm.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Co ma spoločne procesor s optickou stabilizáciou? Skôr by mal byt porovnávaný eis

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).