Domů » Bleskovky » Nokia 3 dostává v beta programu Android Oreo

Nokia 3 dostává v beta programu Android Oreo

Budoucí telefony HMD Global počínaje Nokií 3 bude pohánět platforma Android One, tedy téměř čistý Android s minimem „vylepšení“ od výrobce a zajištěnými systémovými a bezpečnostními aktualizacemi. Nutno podotknout, že v těchto disciplínách telefony Nokia excelují i bez Android One, nejnovějším příkladem je například Nokia 3.

Ta byla donedávna nejlevnějším telefonem výrobce, přesto se již nyní mohou její majitelé radovat z nejnovějšího Androidu Oreo. Ten byl uvolněn v rámci Beta labs do veřejného testování, podle zvyků HMD by mohl být do měsíce ke stažení jako ostrá verze. S Androidem Oreo Nokia 3 dostává funkci obraz v obraze, podporu instantních aplikací, rychlejší bootování, efektivnější práci s akumulátorem a kompletně novou sadu emoji.

Recenze Nokia 3: Android pro nenáročné

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).