- Federální komunikační komise USA zveřejnila dokumenty z testování Nintendo Switch 2
- Díky tomu máme poměrně jasnou představu o konektivitě chystané konzole
- Switch 2 nabídne dvojici USB-C portů či podporu NFC a Wi-Fi 6
Už 2. dubna se v rámci prezentace Nintendo Direct dozvíme první detailnější informace o očekávané konzoli Switch 2. Díky čerstvému záznamu v databázi amerického Federálního úřadu pro komunikace (FCC) jsme se však část specifikací, především v oblasti konektivity, dozvěděli s několikatýdenním předstihem. Už nyní je tak prakticky jasné, že nová konzole nabídne podporu NFC, vylepšenou Wi-Fi či USB-C port.
Switch 2 a konektivita
Nintendo Switch 2 podle všeho nese identifikační označení BEE-001, jak vyplývá ze záznamů o testování rádiových zařízení. Jako „BEE“ Nintendo označuje celou produktovou rodinu Switch 2, přičemž „001“ označuje hlavní konzoli, „014“ pravý Joy-Con a „012“ levý. Nejde o nic překvapivého – japonský výrobce se označovacího vzorce drží už desítky let. Například pod písmeny „DMG“ se ukrýval legendární Game Boy, zatímco původní Switch byl označován jako „HAC“.
2× USB-C i podpora Wi-Fi 6
Z dokumentů dále vyplývá, že novou konzoli bude možné nabíjet buď ze spodního, nebo i z nového horního portu USB-C. Dvojici USB portů bylo možné krátce zpozorovat i v oznamovacím traileru, teprve nyní ale lze jejich přítomnost skutečně potvrdit.
Velmi pravděpodobné je i rychlejší připojení k internetu přes Wi-Fi. Switch 2 má totiž podle dokumentů podporovat Wi-Fi 6 s šířkou pásma až 80 MHz. Připomeňme, že původní Switch podporoval dnes již zastaralý standard síťového připojení Wi-Fi 5, který se v routerech objevoval už od roku 2012. Pro některé uživatele však může být zklamáním, že Nintendo nesáhlo po ještě novějších standardech Wi-Fi 6E, či rovnou Wi-Fi 7, které nabízejí rychlejší 6GHz pásmo.
Podle posledních spekulací by se hnacím motorem Switche 2 měl stát 5nm čipset Nvidia Tegra T239 z roku 2023 s jedním jádrem Cortex-X1, třemi jádry Cortex-A78 a čtyřmi jádry Cortex-A55. Grafickou akceleraci zajišťuje GPU Ampere s 1 536 jádry CUDA. Tento čipset se totiž objevil v rozborce prototypu Switche 2. Jen pro srovnání – původní Switch využíval čipset Tegra X1/X1+ a 20mm, respektive 16nm architekturu, a nabízel pouze čtyři jádra Cortex-A57 a GPU Maxwell s 256 jádry CUDA. Výkonnostní skok je tedy opravdu výrazný.
Dokumenty z FCC rovněž prozrazují, že Switch 2 byl testován s připojenými ovladači i bez nich, jakož i v dokovací stanici a v handheld režimu. Z dokumentů nicméně nevyplývá, zda se nová konzole v dokovacím režimu bude moci pochlubit třeba rychlejším nabíjením či vyšším výkonem. Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek bychom se měli dozvědět už začátkem dubna přímo od Nintenda.