Nintendo představilo Switch: Herní konzoli do kapsy i k televizoru

Společnost Nintendo včera odhalila svoji dlouho očekávanou konzoli, která byla dosud pojmenovávána dvěma písmeny NX, nakonec však půjde na trh se jménem Switch. Toto jméno nebylo vybráno náhodně – nová konzole má totiž zastat práci jak herního zařízení do kapsy, tak klasické „obývákové“ herní stanice k televizoru.

switch

Nintendo Switch je obdélníková krabička s HD displejem, po jejíž stranách se nachází dvojice odnímatelných panelů s tlačítky a analogovými kloboučky. Panely lze z konzole odepnout a používat je jako bezdrátový ovladač; v tomto režimu najde uplatnění stojánek, kterým je samotná konzole vybavena. Ovladače také umí pracovat nezávisle na sobě, což se zase může hodit u jednodušších her podporujících režim split-screen. Pro pořádný multitasking lze spolu spárovat více konzolí, pro pohodlnější hraní je možné připojit klasický bezdrátový ovladač.

Switch není pouze konzole do kapsy, díky stanici Nintendo Dock ji lze připojit k televizoru a užívat si hraní na velké obrazovce. Otázkou je, jak náročné tituly Switch rozjede – výrobce zatím neodhalil kompletní specifikaci, pouze víme, že výpočetní výkon obstarává čipset NVidia Tegra. Více detailů bychom se měli dočkat na začátku příštího roku, konzole má přijít do obchodů v březnu. Nintendo aktuálně spolupracuje se 48 týmy vývojářů, kteří pro Switch připravují nové tituly. Dočkáme se podobného úspěchu, jaký zaznamenala konzole Wii?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Tak tohle vypadá opravdu pěkně, za mě palec nahoru :-) ale uvidíme jaký to bude mít výkon a co na to bude za hry a taky cena :-)

 2. Neříkám, že je to nějak špatný(dokud nepoznáš, nesuď), ale to promo video je otřesný, ne tím zařízením ale tím jak ho prezentují.

  • Rodney (neregistrovaný)

   Taky jsem si říkal, že promo video není úplně povedený :-). Ovšem zařízení to je hodně zajímavé, jsem zvědavý na výkon a dostupné hry.

 3. spellshaper

  Největším zklamáním, myslím si, bude výkon. Pokud v docku není nějaký „boost“, tak Tegra sama o sobě je prostě mobilní „sračka“. Nintendo sice nikdy nesoupeřilo s konzolemi PS nebo XBox, ale mělo vždy nějakou zajímavou alternativu. I když oceňuji snahu dostat lidi z gauče, tak trend je bohužel naprosto opačný.

 4. IceLuke (neregistrovaný)

  Kdyby se cena držela při zemi (nebude), tak by se mi to moc líbilo, protože – Skyrim . :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel