Domů » Bleskovky » Nintendo představilo Switch: Herní konzoli do kapsy i k televizoru

Nintendo představilo Switch: Herní konzoli do kapsy i k televizoru

Společnost Nintendo včera odhalila svoji dlouho očekávanou konzoli, která byla dosud pojmenovávána dvěma písmeny NX, nakonec však půjde na trh se jménem Switch. Toto jméno nebylo vybráno náhodně – nová konzole má totiž zastat práci jak herního zařízení do kapsy, tak klasické „obývákové“ herní stanice k televizoru.

switch

Nintendo Switch je obdélníková krabička s HD displejem, po jejíž stranách se nachází dvojice odnímatelných panelů s tlačítky a analogovými kloboučky. Panely lze z konzole odepnout a používat je jako bezdrátový ovladač; v tomto režimu najde uplatnění stojánek, kterým je samotná konzole vybavena. Ovladače také umí pracovat nezávisle na sobě, což se zase může hodit u jednodušších her podporujících režim split-screen. Pro pořádný multitasking lze spolu spárovat více konzolí, pro pohodlnější hraní je možné připojit klasický bezdrátový ovladač.

First Look at Nintendo Switch

Switch není pouze konzole do kapsy, díky stanici Nintendo Dock ji lze připojit k televizoru a užívat si hraní na velké obrazovce. Otázkou je, jak náročné tituly Switch rozjede – výrobce zatím neodhalil kompletní specifikaci, pouze víme, že výpočetní výkon obstarává čipset NVidia Tegra. Více detailů bychom se měli dočkat na začátku příštího roku, konzole má přijít do obchodů v březnu. Nintendo aktuálně spolupracuje se 48 týmy vývojářů, kteří pro Switch připravují nové tituly. Dočkáme se podobného úspěchu, jaký zaznamenala konzole Wii?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.