Domů » Bleskovky » Neznáte název písničky, která vám zní v hlavě? Zabroukejte ji Googlu

Neznáte název písničky, která vám zní v hlavě? Zabroukejte ji Googlu

Každému z nás se už někdy vryla do paměti melodie písničky, kterou jsme někde slyšeli a která se nám líbila, ale už se nám nepodařilo zjistit její název. A přesně pro takové situace Google přichystal řešení, které integroval do své mobilní aplikace pro Android a iOS.

zpevacka singer jumpstory
Ilustrační obrázek

Stačí, když v ní spustíte hlasové vyhledávání a začnete broukat či pískat melodii požadované skladby. Umělá inteligence se následně pokusí váš „výtvor“ analyzovat a porovnat s hudební databází, a pokud najde shodu, zobrazí vám skladbu, kterou jste měli na mysli.

Hum to Search- Now in the Google app

V redakci jsme tuhle funkci vyzkoušeli na třech různých písničkách a ve všech případech jsme uspěli, a to jak s pískáním, tak broukáním. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet, tohle se Googlu vážně povedlo :-)

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

5 komentářů

  1. Nezabralo na českou písničku

  2. Jééé, oni ukradli Midomi, které fungovalo už tak 7 let zpátky?

  3. Tohle uměl už můj starý iPhone 3G 10 let nazpět

  4. Doporučuji aplikaci shazam.

    • Shazam zvlada vyhladavanie na zaklade nejakeho nastrelu ? Vzdy to pouzivam len na identifikaciu hudby z radia, alebo tak.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).