Domů » Bleskovky » Nexus Launcher se přejmenovává na Pixel Launcher: Stáhněte si jej (neoficiálně) už dnes

Nexus Launcher se přejmenovává na Pixel Launcher: Stáhněte si jej (neoficiálně) už dnes

V nadcházejících týdnech by mělo dojít k představení nových referenčních smartphonů Google, které podle posledních zpráv vymění jméno Nexus za Pixel. Očekáváme minimálně dva smartphony z dílny HTC a jeden sedmipalcový tablet od Huawei. Jejich společným jménem má být novější Android 7.1 Nougat a nová verze launcheru, který stejně jako letošní zařízení dostane nové jméno – Pixel Launcher.

Pixel-Launcher-8-980x552

Jeho první screenshoty před nedávnem zveřejnil proslulý leaker zařízení od HTC s nickem @LlabTooFeR, díky němu si můžete Pixel Launcher stáhnout do svého telefonu již dnes. Odkaz ke stažení (neoficiálně ve formě APK) naleznete na těchto stránkách.

A co přináší Pixel Launcher nového? Dostane zcela nové minimalistické prostředí i nové funkce. Přístup k seznamu všech aplikací bude realizován gestem tažení vzhůru přímo na domovské obrazovce, pro vyhledávání na Google nebude nově sloužit vyhledávácí řádek, ale plovoucí ikona.

Dlouhý stisk na libovolné místo domovské obrazovky vyvolá menu nastavení domovské obrazovky pro rychlý přístup ke změně wallpaperu či k přidání widgetu.

V nastavení je také možné umožnit domovské obrazovce fungovat v režimu naležato, tato položka je však v základu deaktivována.

Pixel-Launcher-2

 

Datum premiéry nových Nexusů, a tedy i oficiálního vypuštění Pixel launcheru, je prozatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Nainstalováno, šlape výborné akorát jsem zvyklý tahem zleva doprava zobrazit karty Google, to mi schází a doufám ze to ve finální verzi bude, jinak vstup do seznamu aplikaci tahem odspoda vzhůru, chyceni šipky nebo kliknutím na ní, je fajn a silně návykové, navíc je výš než klasika kruhbse čtverečky dřív takzevsivtak na 5.2″ nelamu palec.
  Za me spokojenost rychlost stejná a je v češtině, řídí se tím co mate nastaveno v telefonu samozřejmě.

 2. Lookin (neregistrovaný)

  Zkusil sem taky ze zvědavosti nainstalovat na moji S7:

  Líbí:
  – o jednu ikonu v defaultní liště navíc, díky tomu, že vypadla ikona pro vstup do menu
  – menu swipenutím směrem nahoru je opravdu super a už jen kvůli téhle vychytávce bych si ten launcher nechal, kdyby nebyla další seke Nelíbí. :)

  Nelíbí:
  – nelze (nebo sem na to nepřišel) odstranit z úvodní obrazovky informaci o měsíci a dni
  – pokud swipenu směrem doprava, abych se dostal na ty „chytré“ karty Google, tak se nic neděje, nepřišel jsem na to jak zprovoznit, Chytré karty i App suggestions byly zaplé, nvm, možná třeba root?
  – nelze přesouvat plochy směrem doleva od domácí obrazovky, i když sou App suggestions vyplý
  – ikony na plochách mi přijdou takové větší a ne tak hezké jako na Touchwiz
  – menu všech aplikací nelze nijak uspořádat, aspoň sem nepřišel na to jak

  První spuštění bylo hodně nadějné, ale za cca 10 minut šel z telefonu pryč. Uvidíme jak bude vypadat finální verze.

  • kopfik (neregistrovaný)

   žádný originální launcher od google nedovoluje a nikdy nedovoloval upravit menu aplikací. prostě bude vždy podle abecedy, a to je spíš otázka zvyku..

   od té doby, co Google upustil od AOSP launcheru (naposledy byl na Nexus 4, s posledním androidem 4.3 JellyBean, od Nexus 5, co vyšel s andoidem 4.4 KitKat, už nepoužívají AOSP launcher ale Google Now Launcher, resp teď bude tenhle Pixel launcher a tedy od 4.4 nelze plochy přidávat vlevo od hlavní plochy, jde to jenom doprava)

   root na správnou funkčnost launcheru určitě není třeba…

   chytré karty budeš mít nejspíš nějak rozbité v tom tvém samsungu S7, protože já tento launcher mám na Nexus 5X a na Nvidia Shield K1, kámoš na Nexus 5, kolega na Z3 Compact, další kolega na Honor 7 a všem to funguje tak jak má, včetně chytrých karet, OK google atd.

   • Lookin (neregistrovaný)

    Chytré karty mi na tom mém Samsungu S7 fungují přesně tak jak mají. Jen u tohoto launcheru nefunguje ta levá obrazovka s nimi…

   • Lookin (neregistrovaný)

    Dočetl sem se, že je zapotřebí udělat z Pixel Launcheru systémovou aplikaci, aby Google Now běžel správně…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).