Nexus od Huawei dostane Snapdragon 820 a čtečku otisků prstů (aktualizováno o video)

Aktualizováno 06. srpna, 12:40

Steve Hemmerstoffer, který stojí za twitter účtem @onleaks, zveřejnil nové video, na kterém má být zachycený právě chystaný Nexus od Huawei. Desetivteřinový záznam toho příliš mnoho neprozrazuje – odhaluje pouze zadní stranu s fotoaparátem a čtečkou otisků prstů.

Purported new Huawei's smartphone (Nexus Phone?) prototype leaks

Původní článek: Nexus od Huawei dostane Snapdragon 820 a čtečku otisků prstů

S příchodem nového Androidu „M“ bychom se měli dočkat nových referenčních zařízení řady Nexus, přičemž se spekuluje o dvou telefonech, o jejichž výrobu se postarají firmy LG a Huawei. Čínský výrobce má přijít s 5,7palcovým tabletofonem, jeho výbavu nyní naznačuje známý leaker @evleaks.

Podle něj bude mít displej nového Nexusu Quad HD rozlišení (1 440 × 2 560 pixelů), což na úhlopříčce 5,7″ dává jemnost 515 ppi. Zařízení má být vyrobeno z kovu, o pohon se má postarat čipset Snapdragon 820 od Qualcommu.

Nexus od Huawei má být také vybaven čtečkou otisků prstů, je však možné, že tuto funkci obstará přímo dotyková vrstva displeje ve spolupráci s čipsetem, který disponuje technologií Sense ID. Nabíjení má probíhat skrze nový oboustranný konektor USB typu C. Připravovaná novinka se má dostat na trh někdy ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku