Domů » Bleskovky » Nexus od Huawei dostane Snapdragon 820 a čtečku otisků prstů (aktualizováno o video)

Nexus od Huawei dostane Snapdragon 820 a čtečku otisků prstů (aktualizováno o video)

Aktualizováno 06. srpna, 12:40

Steve Hemmerstoffer, který stojí za twitter účtem @onleaks, zveřejnil nové video, na kterém má být zachycený právě chystaný Nexus od Huawei. Desetivteřinový záznam toho příliš mnoho neprozrazuje – odhaluje pouze zadní stranu s fotoaparátem a čtečkou otisků prstů.

Purported new Huawei's smartphone (Nexus Phone?) prototype leaks

Původní článek: Nexus od Huawei dostane Snapdragon 820 a čtečku otisků prstů

S příchodem nového Androidu „M“ bychom se měli dočkat nových referenčních zařízení řady Nexus, přičemž se spekuluje o dvou telefonech, o jejichž výrobu se postarají firmy LG a Huawei. Čínský výrobce má přijít s 5,7palcovým tabletofonem, jeho výbavu nyní naznačuje známý leaker @evleaks.

Podle něj bude mít displej nového Nexusu Quad HD rozlišení (1 440 × 2 560 pixelů), což na úhlopříčce 5,7″ dává jemnost 515 ppi. Zařízení má být vyrobeno z kovu, o pohon se má postarat čipset Snapdragon 820 od Qualcommu.

Nexus od Huawei má být také vybaven čtečkou otisků prstů, je však možné, že tuto funkci obstará přímo dotyková vrstva displeje ve spolupráci s čipsetem, který disponuje technologií Sense ID. Nabíjení má probíhat skrze nový oboustranný konektor USB typu C. Připravovaná novinka se má dostat na trh někdy ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Dan (neregistrovaný)

  V komentářích Evan ještě prozradil, že bude mít usb-c

 2. Ježa (neregistrovaný)

  Přidejte tady i info o nexus 5 2015 LG [odkaz]

 3. Ježa (neregistrovaný)

  Ale ten na videu bych tipoval nexus od LG viz Foťák úplně jak nexus 5

  [odkaz]

  • Ježa (neregistrovaný)

   A poslední koment na zádech je nápis Poseidon hmm zajímavé že by to mělo i IPXX?.

 4. Ascension (neregistrovaný)

  Podle časové osy by měl být nový čipset k dispozici výrobcům zařízení na konci letošního roku, tudíž první koncová zařízení můžeme očekávat počátkem příštího roku. K oficiálnímu představení Snapdragonu 820 by mělo dojít 11. srpna

  Takže že by od huawei byl až příští rok nebo to nebude mít 820.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).