Domů » Bleskovky » Nexus 6 mohl mít čtečku otisků prstů, nemá ji kvůli Applu

Nexus 6 mohl mít čtečku otisků prstů, nemá ji kvůli Applu

Záda tabletofonu Nexus 6 obsahují logo výrobce Motorola v kruhové prohlubni, žádnou další funkci tento estetický prvek nemá. Podle původních plánů měla být na tomto místě čtečka otisků prstů, prozradil to v rozhovoru pro The Telegraph exšéf Motoroly a současný provozní ředitel Dropboxu Dennis Woodside.

  

Bohužel podle jeho slov Apple pohltil nejlepšího dodavatele čteček otisků prstů AuthenTec a druhý nejlepší hráč dodával snímače pro všechny ostatní hráče v mobilním byznyse. Rozhodnutí jej nepoužít rozhodla Motorola společně s Google, ačkoliv Nexus 6 byl na čtečku otisků prstů připraven. Zmínky o ní byly dokonce nalezeny ve firmwaru, ale poté byly (zřejmě narychlo) odstraněny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).