Sledujte nás na YouTube

Nexus 6 mohl mít čtečku otisků prstů, nemá ji kvůli Applu

Záda tabletofonu Nexus 6 obsahují logo výrobce Motorola v kruhové prohlubni, žádnou další funkci tento estetický prvek nemá. Podle původních plánů měla být na tomto místě čtečka otisků prstů, prozradil to v rozhovoru pro The Telegraph exšéf Motoroly a současný provozní ředitel Dropboxu Dennis Woodside.

  

Bohužel podle jeho slov Apple pohltil nejlepšího dodavatele čteček otisků prstů AuthenTec a druhý nejlepší hráč dodával snímače pro všechny ostatní hráče v mobilním byznyse. Rozhodnutí jej nepoužít rozhodla Motorola společně s Google, ačkoliv Nexus 6 byl na čtečku otisků prstů připraven. Zmínky o ní byly dokonce nalezeny ve firmwaru, ale poté byly (zřejmě narychlo) odstraněny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *