Domů » Bleskovky » iFixIt: Rozebrat Nexus 5X není nijak složité. Postačí vám jeden šroubovák

iFixIt: Rozebrat Nexus 5X není nijak složité. Postačí vám jeden šroubovák

Server iFixIt.com zveřejnil návod, jak rozebrat smartphone Nexus 5X (videopohled), za jehož výrobou stojí společnost LG. Podle jejich informací není rozebrání telefonu nijak složité – postačí vám k tomu jeden šroubovák (Philips #00), plastová pinzeta a sponka (nebo klidně trsátko).

Pokud byste se tedy ve vzdálené budoucnosti (po skončení záruky) rozhodli například k výměně baterie nebo některé jiné části, neměli byste s opravou mít žádný problém. Jednotlivé části smartphonu jsou uspořádány do přehledných bloků. Borci ze serveru iFixIt.com pouze upozorňují na zvýšenou opatrnost při manipulaci s USB-C konektorem, který je napájený přímo na základní desku a při jeho poškození byste museli měnit celý díl i s deskou, což by samozřejmě nebylo zrovna dvakrát levné.

Nexus 5X Teardown Review!

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. …. to na většinu telefonů …

  2. Martin (neregistrovaný)

    Zrovna ten USB port ma fakt mrzi. Na Nexus 5 je vytiahnuty z dosky flex kablom, co je v pripade takto casto pouzivanej komponenty telefonu naozaj lepsie riesenie. Plus, na Nexus 5 je dostupne bezdratove nabijanie, takze clovek ten port ani zdaleka tak casto pouzivat nemusi.

  3. Jokeer (neregistrovaný)

    Není problém rozebrat a složit jakýkoli telefon podle návodu na YouTube, horší to je akorát u voděodolných smartphonů, po jejich složení již nemusí být plná voděodolnost :)

  4. tom (neregistrovaný)

    No z me zkusenosti je rozbrani vzdy snadne. Problem je pak vsechno slozit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).