Nexus 10: Specifikace a fotografie chystaného tabletu od Samsungu

Google kvůli hurikánu zrušil zítřejší premiéru Androidu 4.2 a nových zařízení. O tabletu Nexus 10 však už víme téměř vše, tak si jej pojďme představit (+ video).

Google měl na zítřejší den naplánovanou tiskovou konferenci, nicméně kvůli hrozícímu nebezpečí z hurikánu Sandy byla událost zrušena a náhradní termín bude oznámen později. Je pravděpodobné, že by akce mohla být přesunuta na konec týdne nebo příští pondělí 5. listopadu. Google zde má v plánu představit novou verzi operačního systému Android 4.2, která bude mít stále označení „Jelly Bean“, a také řadu nových zařízení Nexus. Jistý je mobilní telefon Nexus 4, za jehož výrobou stojí LG, a pak také tablet Nexus 10 od Samsungu. O LG jsme vás již informovali několikrát, v dnešním článku si proto přiblížíme očekávaný tablet. Na internet se totiž opět s předstihem dostaly fotografie i kompletní hardwarové parametry, takže si o zařízení můžeme udělat poměrně jasný obrázek.

   

Nexus 10 bude poháněný novou generací čipu Samsung Exynos 5250 s dvoujádrovým procesorem o taktu 1,7 GHz (Cortex A-15, GPU Mali-T604). Operační systém Android 4.2 bude mít k dispozici slušné 2 GB RAM, které doplní 16GB vnitní úložiště. K dispozici by měly být rovněž varianty s 32 GB a 64 GB prostoru, se slotem na paměťové karty se nepočítá.

  

Super AMOLED displej nabídne úhlopříčku 10,1 palce a jemné rozlišení 2560 x 1600 px (299 PPI). Ve výbavě dále nebude chybět 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, přední kamerka pro videokomunikaci, NFC, WiFi, Bluetooth 4.0, gyroskop, pohybový senzor či světelné čidlo. Kvalitní zvuk by měly zajistit stereo reproduktory umístěné na přední straně.

Google Nexus 10 - BriefMobile

Nexus 10 se dokonce podařilo natočit na video. Pravděpodobně se jedná o vůbec nejkratší klip, na kterém kdy byl nějaký prototyp zařízení zachycen, ale přesto si v necelých 5 vteřinách můžete prohlédnout alespoň přední stranu tabletu :-). Z uniklých snímků je patrné, že se můžeme těšit na poměrně sympatickou tloušťku. Doufejme tedy, že ani hmotnost nebude nijak výrazná, aby z dlouhého držení nebolely ruce. A pokud Nexus 10 přijde se zajímavou cenou a uvdedení na trh se dočkáme ještě před Vánocemi, rozhodně bude mít šanci na úspěch.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku