Domů » Bleskovky » Nelíbí se vám okoukaný design iPhonu SE? Vyrobte si zaoblenější iPhone 6se

Nelíbí se vám okoukaný design iPhonu SE? Vyrobte si zaoblenější iPhone 6se

Před třemi týdny Apple představil iPhone SE; telefon se 4″ displejem, který má navlas stejný design a rozměry jako iPhone 5s, avšak uvnitř tepe hardware z nejnovějšího iPhonu 6s.

iPhone-SE-Umbau-

Výkon mu rozhodně nechybí, za to onen vzhled může být pro mnoho lidí trnem v oku; vždyť byl poprvé představen již v roce 2012 s iPhonem 5. Redaktoři německého magazínu Computer Bild jsou toho názoru, že dnes již čtyři roky starý vzhled působí dosti zastarale a rozhodli se jej patřičně omladit.

Exclusive iPhone 6 SE: This is how you build it

Na čínských serverech (v tomto případě AliExpress) se dá zakoupit velká spousta neoriginálních šasi, jejichž vzhled je založen na nejnovějších iPhonech 6s a 6s Plus. Rovné bočnice a ostré hrany iPhonu SE tak mohou být nahrazeny oblejšími variantami, ovšem chce to spoustu odvahy a zručnosti.

iPhone-SE-Umbau-d

Je totiž zapotřebí přestěhovat vnitřnosti z originálního do neoriginálního těla, což není jednoduchý úkol a i technikovi německého magazínu zabral přesun komponent více než dvě hodiny.

Pochopitelně subjektivně hezčí vzhled je vykoupen poměrně draze – přijdete o záruku (a to i v případě navrácení komponent do původního šasi) a kvalita těla z Číny se také nebude rovnat zpracování originálního dílu.

iphone6se

Pokud se i přesto do „operace“ pustíte, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments