Domů » Bleskovky » Nelíbí se vám okoukaný design iPhonu SE? Vyrobte si zaoblenější iPhone 6se

Nelíbí se vám okoukaný design iPhonu SE? Vyrobte si zaoblenější iPhone 6se

Před třemi týdny Apple představil iPhone SE; telefon se 4″ displejem, který má navlas stejný design a rozměry jako iPhone 5s, avšak uvnitř tepe hardware z nejnovějšího iPhonu 6s.

iPhone-SE-Umbau-

Výkon mu rozhodně nechybí, za to onen vzhled může být pro mnoho lidí trnem v oku; vždyť byl poprvé představen již v roce 2012 s iPhonem 5. Redaktoři německého magazínu Computer Bild jsou toho názoru, že dnes již čtyři roky starý vzhled působí dosti zastarale a rozhodli se jej patřičně omladit.

Exclusive iPhone 6 SE: This is how you build it

Na čínských serverech (v tomto případě AliExpress) se dá zakoupit velká spousta neoriginálních šasi, jejichž vzhled je založen na nejnovějších iPhonech 6s a 6s Plus. Rovné bočnice a ostré hrany iPhonu SE tak mohou být nahrazeny oblejšími variantami, ovšem chce to spoustu odvahy a zručnosti.

iPhone-SE-Umbau-d

Je totiž zapotřebí přestěhovat vnitřnosti z originálního do neoriginálního těla, což není jednoduchý úkol a i technikovi německého magazínu zabral přesun komponent více než dvě hodiny.

Pochopitelně subjektivně hezčí vzhled je vykoupen poměrně draze – přijdete o záruku (a to i v případě navrácení komponent do původního šasi) a kvalita těla z Číny se také nebude rovnat zpracování originálního dílu.

iphone6se

Pokud se i přesto do „operace“ pustíte, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  a taky vyměnit za kompatibilitu s produkty pro 5S

 2. Machy (neregistrovaný)

  Naopak 4s,5s a se jsou daleko hezčí než ty nové zabolené hračky

 3. Michal (neregistrovaný)

  Nejhezci byl 3GS. Takovy 3GSSE bych bral hned

 4. jan (neregistrovaný)

  neni nad to si na zaver clanku poradne „umyt ruce“. fakt si redakce mysli ze cesky narod je natolik stupidni ze by pri pripadnem nezdaru nasinec zazaloval redakci o nahradu skody, jelikoz „netusil“ ze tim prijde o zaruku, nebo ze „nevedel“ ze se pak muze neco pokazit a nemusi to fungovat?
  nejsme v americe proboha, tak sem netahejte tyhle moresy…

  • Vít (neregistrovaný)

   Já to naopak zcela chápu. Kdybych byl autorem takového článku, obzvláště v dnešním světě, také bych tuto „právničinu“ přidal. Čecha by neměla urazit víc, než prznění jazyka v některých komentářích aneb nejprve si zameťte před vlastním prahem než začnete kritizovat jiné :). I tu diakritiku bych jako programátor pochopil, ale malá písmena na začátku věty, to už je na mě moc :D

   • Petr (neregistrovaný)

    mě to připadá jen jako trapný způsob jak prodloužit článek… a taky mi ty dovětky připadají hloupé… Tvoje narážka na jeho češtinu nemá s jeho tématem nic společného, jen se trapně snažíš shodit jeho argument agresivním odvedením od tématu. Tak začni zametat u sebe.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).