Domů » Bleskovky » Některé kusy Sony Xperia Z3 a Z3 Compact fotí „růžové duchy“

Některé kusy Sony Xperia Z3 a Z3 Compact fotí „růžové duchy“

Na diskuzním fóru podpory Sony se začaly objevovat stížnosti majitelů nedávno představených telefonů Xperia Z3 a Z3 Compact na to, že některé snímky pořízené jejich fotoaparáty obsahují poměrně velký narůžovělý flek přímo uprostřed fotografie.

  

Potíže se zpravidla vyskytují při pořizování bílých, šedých nebo hnědých ploch, obvykle v interiéru. Postiženy nejsou všechny telefony, spousta uživatelů reportuje, že podobné problémy nemá, nicméně jejich existence je zřejmá – diskuze o nich zasáhla i síť Reddit a XDA Developer’s forum. Nejsou to první problémy společnosti Sony s fotoaparáty, některé kusy Xperie Z1 Compact kupříkladu kvůli konstrukční chybě oslňovaly samy sebe vestavěnou LED diodou.

    

Společnost Sony se k nově vzniklému problému prozatím nevyjádřila, pokud však vaše Xperia trpí touto vadou, doporučujeme pokusit se přístroj reklamovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Vypadá to, že se učí od HTC..

  • Četl jsem o tom včera na zahr. serverech.Připomnělo mi to HTC HD2, které s tím jako jedno z prvních HTC zápasilo a dlouho se to omlouvalo jako sw problém..Z3 a Z3C přitom nejsou zrovna levné modely a přesto vypustí takovou nekvalitu..

 2. Stane se : ) ale přesně jak píše htc, za ty prachy by rozhodně měla být kvalita někde jinde.

 3. Johny (neregistrovaný)

  Demence… Vzhledem k tomu, že tohle je technologickej server, byste se mohli už naučit, že to dělá každej telefon a je to neduh toho, že ty chipy jsou prostě malý. Výrobně se to nedá nijak ovlivnit. Dělají to kompakty, dělají to foťáky a je naprostá náhoda, kde to vznikne, po jaký době to vznikne… Výrobci to vydávají často za softwarovou chybu (protože každý z foťáků v těch telefonech to umí softwarově kompenzovat), aby neměli miliardu reklamací. Tady 920 a když si to zadáte do googlu, je to opravdu u každého modelu, u Nokii, u iPhonu, u Samsungu… [odkaz] Proto by bylo fajn, kdyby po tolika letech, co je tohle naprosto otřepanej problem, došlo i lidem na smartmanii, že to asi nebude vada Xpreii Z3.

  • Ok, díky za vysvětlení a otázka. Dělá to třeba i Nokia pureview 808 nebo tam už je čip dostatečně velký?

  • Johny (neregistrovaný)

   Možná to tu někoho překvapí, ale vševěd nejsem.

  • Překvapilo. :-)

  • Johny jseš frajer. Co zrcadlovky ty to dělaj taky nebo tam je ten čip už dost velkej. Aby to náhodou nebyla nějaká výrobní vada. Johny pojd, zaber, makej.

  • dash (neregistrovaný)

   Johny s tím komentářem opět projevil nadprůměrnou dávku inteligence. Sto bodů, nechceš založit vlasntí profi web kde budeš lidi poučovat o tom, jak to doopravdy je? Takový technologický web pod vedením někoho tak statného a znalého v celé Evropě chybí!

  • Johny (neregistrovaný)

   Kluci kluci, tak zkuste vysvětlit, proč se to objevuje u všech telefonů a proč by měl být tento vyjímkou. Proč tady to problém je, ale třeba u Lumii 800 se o tom nepsalo a když jsem to tu řikal, tak všichni zas šulili, že si vymýšlím a ve skutečnosti to žádný problém neni. Přitom je toho plný inernet. Proč teda, když to problém není, na to existuje softwarová kompenzace která vyhodnocuje, pokud se ten střed objeví a kompenzuje ho modrou? Příklad kdy software kompenzaci špatně vyhodnotil: [odkaz] Prosím, můžete se rozepsat vy. Ne, jen dál pojedete tady ty svoje pindy jak je Johny dementní, protože o celé věci víte kulový.

  • Johny (neregistrovaný)

   A tady důkaz o tom, že s tím výrobci softwarově pracují: [odkaz] protože jsou si chyby vědomi. Takže až zas začnete pindat, zkuste si o tom nejdřív něco zjistit.

  • Priklad z Galaxy S2 neni zrovna stastny, vsechny to nedelaji, je ty mene „kvalitni“.Pak nic jineho, nez to sw potlacit nezbyva.

 4. Pavel (neregistrovaný)

  Škoda myslel jsem, že je to to poslední co ještě zvládají kavalitně dělat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).