Domů » Bleskovky » Největší světelný billboard v New Yorku patří Googlu: Je možné na něm hrát hry

Největší světelný billboard v New Yorku patří Googlu: Je možné na něm hrát hry

Křižovatka Times Square v New Yorku je proslulá turistická atrakce. Kromě toho, že tu má svoji pobočku spousta světoznámých společností, oslní kolemjdoucí velké množství reklamních billboardů, ten největší aktuálně okupuje Google s propagací Androidu. 

Světelný billboard o rozměrech 2322 čtverečních metrů, kolem něhož denně projde více než 300 tisíc lidí, má Google pronajatý do Nového roku. Do té doby budou moci kolemjdoucí na obrazovce pozorovat skutečné maskoty uživatelů systému Android, přičemž i vy máte možnost si podobného maskota vyrobit, ať už na stránce androidify nebo pomocí aplikace pro Android, kterou si můžete stáhnout z následujícího odkazu.

Odkaz na Google Play

 

Pod billboardem se nachází pódium, na němž je možné se zapojovat do interaktivních her, v nichž vás váš maskot na velké obrazovce reprezentuje. Tyto hry se ovládají bezdotykově na základě snímání pohybu, podobně jako například při hraní her na Xboxu s Kinectem. Do konce roku mají Android na billboardu vystřídat i další produkty Google, jako například prohlížeč Chrome nebo referenční zařízení Nexus. Po nějaký čas zde budou objevovat reklamy šesti neziskových organizací. Měsíční pronájem reklamní plochy údajně stál Google 2,5 milionu dolarů (55 milionů korun). 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Martin (neregistrovaný)

    …billboard o rozměrech 2322 čtverečních metrů… To asi ne, ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).