TOPlist

Největší bizár MWC? Unihertz dělá telefony, jaké jste ještě neviděli

Unihertz Luna 10
  • MWC v Barceloně každoročně naskytne pohled na zajímavé, neřkuli bizarní telefony
  • Jedním takovým výrobcem je i čínský Unihertz
  • V jeho nabídce najdete odolný telefon, extrémně malý mobil i okatou kopii Nothing Phonu

Jedním z výrobců mobilních telefonů, kteří se nachází pod radarem evropských fanoušků, je bezesporu čínský Unihertz. A je to veliká škoda, protože nabídku má přímo impozantní. Vyberou si fanoušci odolných telefonů, malých, velkých, tlustých, tenkých i se světelným motivem na zádech ve stylu Nothing Phone.

Luna à la Nothing Phone

Právě novinka jménem Unihertz Luna přivolává největší pozornost. Tento smartphone zcela přiznaně vychází z britského Nothing Phonu. Na podobnost upozornil dokonce i zakladatel Nothing, Carl Pei, který se s telefonem vyfotil na barcelonském výstavišti.

Unihertz Luna 3
Unihertz Luna

Luna disponuje 6,81″ LCD panelem, čipovou sadou MediaTek MT6789, velkou 5000mAh baterií a Androidem ve verzi 12 s čistým prostředím bez nadstavby. Fotoaparáty má podle oficiálních specifikací na zádech pouze dva, byť design fotomodulu vypadá jako by byly tři. Jde o hlavní 108Mpx a 2Mpx makro, vepředu je potom 32Mpx selfie kamerka.

Nejen svým zpracováním připomíná Unihertz Luna Nothing Phone. Jde hlavně o LED podsvícení zad, které umí svítit bez ustání, blikat a dokonce měnit barvy: kromě bílé podporuje i modrou, zelenou, žlutou, růžovou, červenou a tyrkysovou. Luna oficiálně dorazí na trh v březnu ve verzi 8/256 GB a cena bude zhruba kolem 300 dolarů, takže asi 8 100 Kč včetně DPH.

Titan – BlackBerry v krunýři

Model Titan spadá mezi odolné přístroje tohoto výrobce. Představen byl již v roce 2019, proto ani specifikace úplně neodpovídají moderním časům. Uvnitř těla se nachází čipset Helio P60, systém je zde Android 10 a na zádech má jedinou kamerku s rozlišením 16 Mpx. Tělo má však řádně opancéřované a nechybí mu ani zvýšená odolnost IP67.

To nejzajímavější u tohoto přístroje je však jeho hardwarová QWERTY klávesnice. Výrobce nikterak neskrývá inspiraci u kanadského výrobce BlackBerry, který přesně vyráběl smartphony s klasickou mechanickou klávesnicí. Bez zajímavosti není ani čtvercový displej s úhlopříčkou 4,5″ nebo velká 6000mAh baterie. Telefon se již prodává, bohužel ne na českém trhu – k mání je za 339 dolarů (9 200 Kč včetně DPH).

Telefon s hodinkami na zádech

Toužili jste mít někdy mobilní telefon, který by měl na zádech klasické ručičkové hodinky? Pokud ano, tento sen vám může splnit model TickTock. Jde o další odolný smartphone z produkce Unihertz, představený byl v dubnu loňského roku a pořídit si jej můžete na oficiálním webu za akční cenu 319 dolarů (8 600 Kč včetně daně).

Zajímavé je na něm to, že na robustních plastových zádech se kromě dvou fotoaparátů nachází také 1,3″ sekundární displej. Ten umí zobrazovat ciferník hodin (na výběr je z desítek motivů), ale třeba i počasí, notifikace a podobně. Čelní stranu zdobí 6,5″ primární displej s výřezem pro selfie kamerku. Kromě toho sází na čipovou sadu Dimensity 700, systém Android 11, 6000mAh baterii s 30W nabíjením anebo 5G.

Nejmenší smartphone na světě?

Unihertz Jelly Pro dozajista aspiruje na nejmenší smartphone s Androidem na světě. Jde o maličký telefon s 2,45″ obrazovkou a rozměry, díky kterým se vejde do náprsní kapsy u košile. Pamětníky zahřeje na srdci i přítomnost 3,5mm audiojacku či vyjímatelná 950mAh baterie

O výkon se u něj stará čipová sada MediaTek MT6737 a systém je Android 8.1. Na telefonu se totiž v současnosti podepisuje jeho stáří – představen byl již v roce 2017. Na webu výrobce je ale stále k mání, a to za 109 dolarů, tedy asi 3 000 Kč i s daní.

Kromě tohoto kolibříka mezi smartphony nabízí Unihertz třeba i další odolnou sérii Atom nebo novinku z listopadu 2022 jménem Tank s obrovskou 22000mAh baterií a 66W nabíjením.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku