Domů » Bleskovky » Nejprodávanější Nokia Lumia dostává aktualizaci Lumia Black

Nejprodávanější Nokia Lumia dostává aktualizaci Lumia Black

Poslední aktualizace operačního systému Windows Phone před příchodem nové verze 8.1 je uvolňována na mobilní telefony s tímto systémem postupně, Nokia k updatu GDR3 od Microsoftu přidává vlastní řadu vylepšení pod názvem Lumia Black. Díky implementaci tohoto bonusového obsahu trvalo vydání aktualizace na telefony Lumia déle, přičemž nejdříve se dočkaly smartphony vyšších řad. Nyní se dostalo i na nejprodávanější Lumii všech dob – Lumii 520.

 

Podle údajů AdDuplex z konce loňského roku patřila Lumia 520 na první místo v žebříčku používaných telefonů s operačním systémem Windows Phone s podílem 30,8 %. Majitelé tohoto modelu v České republice mohou nyní jásat, neboť pro něj byl uvolněn update GR3 s Lumia Black. Na začátku týdne se dočkaly přístroje zakoupené u operátorů, nyní je již aktualizace dostupná pro všechny Lumie 520. Přehled změn v této aktualizaci jsme přinesli v dřívějším článku, Lumia 520 bohužel kvůli hardwarovým omezením nedostane zcela všechny funkce, ze kterých se mohou radovat majitelé vyšších modelů Nokia Lumia.

Kvůli absenci displeje s technologií ClearBlack nebude k dispozici oblíbená funkce Glance Screen, tedy možnost zobrazit si informace o čase a zmeškaných událostech na displeji zamknutého přístroje. Kvůli nižší paměti RAM nebudou dostupné aplikace Nokia Beamer a Nokia Refocus. Bude ale možné například probouzet telefon dvojím poklepáním na displej, tato funkce je po aktualizaci defaultně vypnutá a je potřeba ji aktivovat v nastavení pod položkou dotykové ovládání.

 

Na stránkách Nokie je u updatu Lumia Black pro telefony Lumia 520 zakoupené mimo sítě operátorů status „Coming soon“, nicméně podle vlastní zkušenosti a podle zkušeností uživatelů z diskuzního fóra je tato aktualizace skutečně venku. Posledními čekateli na update Lumia Black jsou majitelé telefonů Lumia 620.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments