Domů » Bleskovky » Nejpopulárnější počítačová hra všech dob přichází na Android a iOS

Nejpopulárnější počítačová hra všech dob přichází na Android a iOS

Na letošní rok připadá 25. výročí jedné z nejhranějších her v počítačové historii a zabijáka pracovní produktivity nejednoho úředníka – Solitaire. Microsoft se k oslavám čtvrtstoletí rozhodl zpřístupnit své karty i ostatním platformám.

microsoft-solitaire-collection

Majitelé zařízení s Androidem a iOS si mohou stáhnout celý balíček karetních her Microsoft Solitaire Collection, který kromě klasického solitairu nabízí i hry Spider Solitaire, FreeCell, Pyramid a TriPeaks. Tato kolekce se poprvé objevila ve Windows 8, za čtyři roky své existence nasbírala 119 milionů unikátních hráčů. Stejně jako verze pro Windows, i verze pro Android a iOS obsahují propojení s Xbox Live, tudíž lze sbírat herní bonusy a sdílet herní úspěchy s ostatními hráči.

Hra je zdarma, avšak je prošpikována reklamami, které lze za poplatek 2 dolarů (asi 60 korun) odstranit, tento bonus je navíc do konce letošního roku zdarma.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Konecne si nemusim drzet windowsy v dualbootu :-)

 2. Nechápu proč MS svůj vlastní titul nevydá na svou vlastní platformu, ale jen na 2 konkurenční. A potom se diví, že lidi si radši koupí iOS nebo Android kvůli podpoře vývojářů

 3. Bylo by fajn dat i odkaz na windows verzi

  • Když to autor nedal do článku, tak aspoň sem.Ať je ta „rodina“ kompletní.

   [odkaz]

  • Jirka Truhlík co má BAN na mynokia

   Fajn by to bylo, ale jaký k tomu je důvod , když se jasně zmiňuje o iOS a Androidu.
   MS cpe ten svůj odpad všude , jen na vlastní 0.1% systém kašle, hlavně že vydává hry na ajfouny :D

   • Vždy, ikdyž se píše jen o vydání na jednu platformu, tak jsou uváděny odkazy na danou aplikaci/sw na všechny platformy.
    Tady je clanek od Javůrka,

    [odkaz]

    a na konci, ikdyz se pise jen o vydani na jednu platformu, jsou uvedene i logicky zbylé dvě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).