Domů » Bleskovky » Nejlepší fotomobil současnosti? Podle DxOMark je to Samsung Galaxy S7 edge

Nejlepší fotomobil současnosti? Podle DxOMark je to Samsung Galaxy S7 edge

Server DxOMark, která se zabývá detailním testováním fotoaparátů a mobilních telefonů, nedávno otestoval schopnosti fotoaparátu smartphonu Samsung Galaxy S7 edge. V databázi konkurentů si korejská novinka počínala skvěle a stala se novým králem fotomobilů, když na dělené druhé místo odsunula svého předchůdce Galaxy S6 edge+ a Xperii Z5 od Sony.

Galaxy_S7_edge

Galaxy S7 edge v testech uspěl zejména díky výtečné kresbě detailů, skvělému výkonu za horšího osvětlení, dobré expozici a dynamickému rozsahu ve vnitřních i venkovních podmínkách a také díky rychlému a přesnému ostření. Telefon také dostal pochvalu za dobrou práci s bleskem a zachováním věrných barev.

fine_detail_lowlight

Drobné problémy mu způsobovalo fotografování při svitu žárovek s wolframovým vláknem, kdy výsledné snímky trpěly teplým/žlutým nádechem. Malou výtku si také vysloužil při záznamu velmi dynamických scén, kdy docházelo ke ztrátě detailu.

dxo Samsung fotoaparáty umí: Na prvních pěti místech DxOMark má hned čtyři zástupce

I přes tyto neduhy si Galaxy S7 edge vysloužil hodnocení 88, což se v historii žádnému smartphonu nepodařilo. Kompletní test si můžete prohlédnout na těchto stránkách, na naše vlastní fotografie se můžete podívat v naší recenzi telefonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments