Domů » Bleskovky » Nečekejte na Microsoft. Aplikace od Dellu propojí Windows 10 s Androidem nebo iOS už dnes

Nečekejte na Microsoft. Aplikace od Dellu propojí Windows 10 s Androidem nebo iOS už dnes

Na začátku letošního roku představil počítačový gigant Dell službu Mobile Connect, s jejíž pomocí bylo možné propojit počítač s Windows 10 a prakticky jakýkoliv smartphone s Androidem (5 a vyšší) nebo iOS (10 a vyšší). Podmínkou bylo vlastnit počítač značky Dell, to však ale od tohoto týdne neplatí; aplikaci Dell Mobile Connect si můžete stáhnout z Microsoft Store na jakýkoliv počítač.

Notifikace, hovory, SMS i zrcadlení displeje

Dell Mobile Connect dělá přesně ty funkce, které má umět nativní funkce Váš Telefon ve Windows 10. Ta je zatím dost funkčně omezená, vlastně umí jen zobrazovat posledních 25 SMS a ukázat poslední pořízené fotografie. Oproti tomu aplikace od Dellu zvládá pomocí vyskakujících oken zrcadlit notifikace ze smartphonu, ty zmeškané posléze zobrazovat je v chronologickém pořadí. Přímo v nastavení aplikace si navíc můžete zvolit, jaké aplikace vám do PC mohou zasílat notifikace, a které nikoliv.

Dell Mobile Connect také umí otevřít seznam kontaktů a SMS konverzací s možností odpovídat přímo z počítače. Z něj je také možné zvedat či vytáčet hovory.

Jako třešničku na dortu také aplikace nabízí úplné zrcadlení displeje mobilního telefonu s možností jeho ovládání. Přímo ve Windows tak můžete ovládat své oblíbené aplikace pro Android.

Aby vše fungovalo bezproblémově, je zapotřebí mít počítač připojený ke stejné Wi-Fi jako mobilní telefon, při tetheringu například nefunguje zrcadlení displeje.

Stáhněte si zdarma

Aplikaci Dell Mobile Connect si můžete pro Windows stáhnout zdarma v Microsoft Store, pro Android a iOS z následujících odkazů, pro fungování je nutné stáhnout si z webu Dellu potřebné ovladače, k nimž vás aplikace během instalace dovede.

‎Dell Mobile Connect
‎Dell Mobile Connect
Autor: Screenovate
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
29 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments