Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Nearby Share: vyzkoušejte si AirDrop od Googlu už nyní

Nearby Share: vyzkoušejte si AirDrop od Googlu už nyní

Přenést mezi dvěma telefony nějaký obsah bývá docela často nepřekonatelný oříšek. Před lety se pokoušel Google prosadit službu Android Beam, která pro párování využívala NFC, avšak samotný přenos zajišťovala pomalá technologie Bluetooth. Její nepřímý nástupce se bude jmenovat Nearby Share a pro přenos dat využije výrazně rychlejší Wi-Fi.

Nearby Share: přímé a rychlé sdílení obsahu mezi zařízeními

Funkce Nearby Share je od tohoto týdne testována v beta verzi, a to i na starších telefonech. Služba je totiž součástí balíčku Google Play Services, tudíž se s její aktivací počítá i u starších zařízení s Androidem 6 Marshmallow a novějším.

Nearby Share se propašuje do seznamu sdílení a funguje jak pro posílání videí, fotografií, hudebních souborů, dokonce i tweetů či URL adres. Funkce musí být povolena, což u vybraných telefonů půjde provést přes vysouvací roletku s rychlými přepínači. Po výběru souborů začne vaše zařízení vyhledávat další zařízení v okolí, přičemž jeho majitel si může vybrat celkem tři úrovně viditelnosti – všechny kontakty, některé kontakty a skryté. Pokud splňuje kritéria viditelnosti a vzdálenosti, může začít přijímat vysílaná data.

Po přijetí dostane uživatel automatickou výzvu k otevření, přičemž akce se odehraje podle typu souboru – URL se otevře v internetovém prohlížeči, tweet v aplikaci Twitter, fotografie v prohlížeči obrázků, apod.

Dá se předpokládat, že služba Nearby Share bude spuštěna bezprostředně po ukončení testování, jak bude dlouhé, už ale netušíme. Naštěstí nebude nutná aktualizace systému, ale pouze služby Google Services. K testování nového balíčku Google Play Services je možné přihlásit už nyní se na této adrese nebo si z repozitáře APK Mirror stáhnout manuální instalaci. Mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments