Domů » Bleskovky » Navigace HERE pro Android unikla na internet: Mapy uložíte na paměťovou kartu

Navigace HERE pro Android unikla na internet: Mapy uložíte na paměťovou kartu

Patrně největší exkluzivita Windows Phone, mapová a navigační aplikace HERE, míří na konkurenční systémy. V první vlně se mají dočkat smartphony od Samsungu se systémem Android, na internet však předčasně unikl instalační balíček jedné z prvních verzí, který lze nainstalovat na jakýkoliv telefon s operačním systémem Android verze 4.0 a vyšší, kvůli datu expirace 30. září je však zapotřebí před spuštěním změnit datum ve vašem telefonu na starší.

  

I když je aplikace HERE pro Android prozatím v beta verzi, všechny základní mapové a navigační funkce dokáže obsloužit, i když občas dochází k zadrhnutí. Největší výhodou této aplikace je možnost stáhnout si mapové podklady pro offline použití, v tomto případě je však nutné přihlásit se skrze účet HERE nebo přes Facebook (doporučujeme hned při prvním startu aplikace).

  

Velkou výhodou je možnost stahování map na paměťovou kartu, neboť ne všechny telefony disponují velkorysým prostorem pro stažení map celé Evropy, které zabírají celých 9 GB. Mapy České republiky ukrojí z paměti zařízení cca 350 MB, bez internetového připojení funguje i samotné vyhledávání v mapách, výpočet trasy a dokonce i hlasová navigace českým ženským hlasem.

    

Samotná navigace funguje podobně jako v systému Windows Phone, zadáte místo cílové destinace a aplikace vám spočítá vzdálenost, očekávanou dobu jízdy, pokud jste online, tak vám dá i informace o dopravní situaci. Nemáte-li dálniční známku, můžete si vypnout placené úseky a dálnice, stejně tak i trajekty, tunely, nezpevněné cesty a autovlaky. Nastavit si lze i oznamování překročení povolené rychlosti. Do paměti je možné ukládat si body zájmu a sdílet je s ostatními skrze integrovanou službu Glympse.

  

Bohužel ani HERE navigace pro Android neumí zadávat průjezdné body, případně neprůjezdná místa. Je však možné, že tyto funkce budou v budoucnu přidány, nesmíme zapomenout, že v současné době se jedná o neveřejnou testovací verzi. Tu si můžete stáhnout z tohoto odkazu, nezapomeňte si před instalací změnit ve vašem telefonu datum.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. Tohle že bude (vedle opravdických navigací) hit?

  • Hit nevím, ale když byla jen pro WP, tak byla, pokud vím, poměrně vychvalována a zmiňována jako jeden z důvodů, proč jít do WP.

  • vlada (neregistrovaný)

   Jen jestli nebyla vychvalovana z jinych duvodu nez jsou jeji kvality. :)

  • Tak jako její uživatel můžu potvrdit, že tohle je snad jediná aplikace na WP, která mě snad ani jednou nezradila. Funguje tak, jak má, na baterku je náročná tak nějak normálně, rozhodně je minimálně povedená.

  • VLADA: Taky si něco takového myslím, jsem rád, že nejsem sám :) Verze pro Android již tolik ovací asi nezíská, ač by byla sebelepší…

  • Víš, jak se to smíšku říká, myslet je…..

   Rozhodně bych jí teda nepovažoval za důvod přejít na WP, spousta lidí navigaci vůbec nepoužívá, takže u nich to smysl nedává. Pro mě osobně hraje roli spíš odladěný a funkční systém, což WP v poslední době rozhodně není. Dneska mě opět neskutečně nasr*ly notifikace, na druhou stranu už si na to začínám zvykat. Zpět ale k navigaci, má dobře vyřešené prostředí, je přehledná, do auta naprosto vhodná a ideální, nic míň, nic víc.

  • rudejkat (neregistrovaný)

   Jak je na tom Here vs. Sygic. Zajímá mě jen srovnání, neb tu druhou mám koupenou.

  • Jarda (neregistrovaný)

   Sygic je lepsi, HERE je zadarmo :-)

 2. Martin (neregistrovaný)

  proč datum?

 3. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Bude – uživatelům Androidu je hodnota aplikace zcela lhostejná. Nemusí umět nic, hlavně aby byla zadarmo.

 4. „Největší výhodou této aplikace je možnost stáhnout si mapové podklady pro offline použití“ – wow, a co dělám asi tak od doby Tréa 650? Ten pokrok, kde se to zastaví…:)

 5. jjsan (neregistrovaný)

  dnes to uz pise ze aplikacia vyprsala

 6. lerion (neregistrovaný)

  Já myslel, že propagace nelegálně šířeného softwaru a porušování licenčních podmínek je na Smartmanii zakázáno. A pak vydáte článek, který k tomu přímo nabádá?

  • Pripominas me reci jednoho byvaleho registrovaneho trolika, ktery s tim seknul a na Smartmanii prestal chodit. Martin Čežík alias mceza to byl ;-)

   „propagace nelegálně šířeného softwaru“

   – Propagace nelegalne sireneho SW neni zakazana. At se SW siri legalne nebo nelegalne, jeho propagace zakazana snad ani by nemuze :-)

   „porušování licenčních podmínek“

   Rekni mi cim smartmania porusuje licencni podminky. Ona Smartmania snad dokonce ani zadne licencni podminky k Here neodsouhlasila. Proc by je mela dodrzovat?

   Tve argumenty jsou k popukani, jako vzdy :-)

  • Lerion je Mceza, uz to zde i přiznal.

 7. brudra (neregistrovaný)

  By to chtělo třeba srovnání s bezplatným mapfactorem, be-on-road apod. zdarma a připadá mi, že funkcí to má víc, mapy mají své nedostatky, ale nezklamaly mě ani při cestě do Itálie, každý měsíc Rakousko/Německo a naprosto OK, tohle je tak vychvalovaná navigace z WP???

  • lerion (neregistrovaný)

   Ona je vychvalovaná už od dob Symbianu. Byla to tenkrát první navigace na světě, která nabídla offline mapové podklady i s aktualizací pro všechny zdarma. Taková malá revoluce, která vytřela všem zrak…

   Navíc HERE = Navteq, takže podklady jsou velmi kvalitní a podrobné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).