Domů » Bleskovky » Nástupce Nokie 9 PureView nabírá zpoždění. Bude mít co nabídnout?

Nástupce Nokie 9 PureView nabírá zpoždění. Bude mít co nabídnout?

Společnost HMD Global nedávno představila smartphone pro Jamese Bonda, Nokii 8.3. Tento telefon disponuje solidní výbavou a podporou sítí 5G, ovšem o vlajkový model se v pravém slova smyslu nejedná; chybí mu vlajkový čipset, voděodolnost, displej s vyšší obnovovací frekvencí, bezdrátové nabíjení či „zoomovací“ fotoaparát. Většinu z těchto nedostatků by mohl doručit připravovaný nástupce Nokie 9 PureView, ale…

Nejdříve na podzim?

… společnost HMD Global tento model údajně musela odložit na později. Původní termín uvedení byl stanoven na první polovinu letošního roku, nyní je jeho představení plánováno spíše na polovinu druhého pololetí. Telefon tak pravděpodobně skutečně právoplatným nástupcem Nokie 9 PureView; ta totiž byla také tak dlouho odkládána, až v době svého představení působila lehce zastarale.

Nokia 9 PureView 02
Nokia 9 PureView (zdroj obrázku: SMARTmania)

Přitom podle specifikací by se nemuselo jednat o špatný telefon, server NokiaPowerUser mu predikuje následující parametry – bezrámečkový pOLED displej s rozlišením Quad HD na úhlopříčce 6,29“, čipset Qualcomm Snapdragon 865, 6/8 GB RAM, 128/256GB úložiště, hliníkovo-skleněné tělo, 4 500mAh baterie a 3 mikrofony pro záznam zvuku.

Zatím není jisté, na jakou finský výrobce vsadí fotosestavu. Pokus s pětinásobným fotoaparátem Nokie 9 PureView příliš nevyšel, tudíž má HMD dvě varianty – buď vyvine tento systém do lepší použitelnosti, nebo vsadí na konvenčnější řešení. Tradiční by měla být podpora od Zeiss.

Jsme zvědaví, zda se značka Nokia objeví na konkurenceschopném vlajkovém smartphonu, nebo HMD opět ukáže, že v kategorii high-endů stále tápe.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Anonym
Petr
Offline

Zda Nokia bude konkurenceschopná, nebo stále tápe… myslím, že odpověď je jasná :)
Kdyby telefon s těmito parametry, velice solidním foťákem a ostatní výbavou odpovídající cenové třídě uvedla nyní, byla by konkurenceschopná, pokud to bude na podzim tak asi ok, jen už všichni budou mluvit o SD 875. JENŽE! je to Nokia (HMD) takže několika parametry to zabije stejně jako u 8.3 (bez IOS, bez IP, atd…)

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

Jo zabíjení svých vlastních modelů Nokii jde viz např. Nokia 7.2 s naprosto skvělým fotítkem, ale s aku 3500 mAh, která někdy nevydrží ani den (a 7.3 na tom bude možná ještě hůř – kolují zvěsti, že aku bude jen 4000 mAh).

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Ne…